Rivian, üretimi hızlandırmak için personelini Illinois EV fabrikasına taşıyacak: Rapor

Rivian Otomotiv A.Ş. üretim mühendisliği ekibinin bazı kısımlarını şuraya taşıyor: Illinois üretimi hızlandırmak için, Wall Street Gazetesi konuyu bilen bir kişiye atıfta bulunarak bildirdi.

Yakında duyurulması beklenen yeniden yapılanma, imalat mühendisliğinde çalışanların Illinois merkezine veya ABD’deki genel merkezine taşınmalarının isteneceği anlamına geliyor. IrvineKaliforniya’ya göre, WSJ rapor.

Bir Rivian sözcüsü Reuters’e “Üretimi hızlandırma açısından, üretim ve mühendislik ekiplerinin Normal’deki tesislerimize ve Irvine’deki genel merkezimize yakın olması yararlı oluyor” dedi, ancak şirketin ekiplerin yerini değiştirip değiştirmediğini doğrulamayı reddetti.

daki fabrikasında R1T elektrikli kamyonet ve R1S SUV üreten Rivian, Normal, IllinoisŞubat ayında tahmin 2023 üretimi, devam eden tedarik zinciri sorunlarıyla boğuşurken analistlerin beklentilerinin altında.

Elektrikli araç üreticisi, ürettiği her araç için para kaybediyor ve geçen yıl 25.000 adetlik yıllık üretim hedefini kıl payı kaçırdı.

Faiz oranlarındaki artışlar ve yaklaşmakta olan bir durgunluk korkusu içeri girerken, EV’lere olan talebin zayıflaması yatırımcıların cesaretini kırdı.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9