Capcom’un Resident Evil 4’ü, performansıyla övüldü. Dinamik Oyun boyunca ne kadar kolay tezahürat yaptığınıza bağlı olarak oyunu değiştiren zorluk sistemi. Remake’te seçilebilecek üç farklı zorluk ile bu, Resident Evil 4 Remake’de hangi zorluğu seçmelisiniz?

Resident Evil 4 Remake’in ilk oyununuz için Standart zorluğu seçmelisiniz. dengeli ve fevkalade zor veya aşırı derecede kolay olmamakla birlikte bir zorluk düzeyine sahiptir.

Resident Evil 4 Remake’deki Zorluklar

Var üç Resident Evil 4 Remake’te oyunu ilk başlattığınızda hemen kullanabileceğiniz zorluklar. Önceki oyunlardan farklı olarak, bir zorluk seçeneği oyunu ilk kez yenene kadar gizli değildir. Bunlar:

  • yardımlı
  • Standart
  • sert sikiş

Not: Oyunu Hardcore’da en az bir kez tamamladıktan sonra Profesyonel Modun kilidi açılır.

Şimdi, Capcom, tüm oyununuz boyunca gerçekte nasıl olduklarına göre bu zorlukları etiketlemede harika bir iş yapmadı. Örneğin, Yardımlı süper kolaydır. Tüm oyun boyunca gerçekten ter dökmeyeceksiniz ve çoğunlukla bir öğretici gibi hissedeceksiniz.

bu Standart zorluk, orijinal Resident Evil 4’ün zorluk açısından nasıl olduğu gibi hissettiriyor. AI değil O şimdi aptalca, ama yine de anları var. Ancak oyun, olması gereken yerde, özellikle patron dövüşlerinde gerekli meydan okuma havasına sahiptir.

Resident Evil 4 Remake’de Hardcore Çok mu Zor?

Sert Zorluk

Evet, Resident Evil 4 Remake’te Hardcore çok zor. Zorluk açıklaması, düşmanlarla mücadele etmenin zor olacağını belirtir. biraz zorlaşacak ve bazı kalemlerin fiyatları artacaktır. İlki doğru olsa da, ikincisi kesinlikle değil.

arasındaki AI Standart Ve sert sikiş nispeten aynı kalır. Sadece birkaç önemli fark var. Birincisi, Hardocre’daki düşmanları öldürmek daha uzun sürüyor çünkü düşman başına daha fazla atış gerektiriyorlar. Dahası, bir vesikalık vuruş ani bir sendelemeye yol açmaz ve bunun yerine şansa dayalıdır. Bu nedenle, bir düşmana saldırmadan önce 2-3 kez vurmanız gerekebilir.

Dahası, bıçağın çok kolay kırılıyor. Bunun meydan okumayı artırma amaçlı olduğunu anlasam da, daha ilk bölümün Köy sekansına girmeden bıçağınızın kırılması biraz sinir bozucu oluyor. Ayrıca, yalnızca sınırlı cephaneniz olduğu için (aynısını Standart ve Hardcore’da alırsınız), peynir oyunun çoğunda yolunuz.

Bununla ne demek istiyorum? Örneğin, Köy sekansında mutlaka sahip olacaksınız. neredeyse karşılaşmalarda hayatta kalmak için yeterli cephane. Bu nedenle, herhangi bir zamanda ortalığı karıştırırsanız, El Bombalarınızı atmayın veya düşmanları bir araya toplayıp Pompalı Tüfeğinizi kullanmayın; hemen öleceksin.

Bu deneyim, ilk 2-3 ölümden sonra oldukça sıkıcı olma eğilimindedir, çünkü bir Capcom’dan çok Soulslike bir deneyime dönüşür, bu nedenle, en azından ilk oyununuz için bu özel zorluğu oynamamanızı gönülden tavsiye ediyorum.

Resident Evil 4 Remake’de Zorluk Nasıl Değiştirilir?

Resident Evil 4 Remake’de zorluk derecenizi oyunun ortasında değiştiremiyorsunuz. Belli bir noktaya ulaştıysanız ve orada tasarruf ettiyseniz, oyundan çıkmanız ve seçmek istediğiniz yeni zorluk seviyesinden yeni bir oyuna başlamanız gerekecek.oyun-5