Görünüşe göre Capcom, Resident Evil 4 tarihindeki en ünlü hızlanma hatalarından birini unutmamış, çünkü Resident Evil 4 yeniden yapımı Ditman hatasına küçük bir saygı duruşunda bulunuyor.

Tanıdık olmayanlar için, Ditman aksaklığı, oyuncunun hareket hızını çılgınca bir miktarda artıran Striker av tüfeğini içeren bir aksaklıktı. Aynı adı taşıyan ve o sırada onlar tarafından bilinmeyen bir Gamefaqs kullanıcısı tarafından keşfedildi, bu tek keşif, Resident Evil 4 hızlı koşu topluluğu için tüm manzarayı değiştirecekti.

Bununla birlikte, yeniden yapımın sonunda çıkmasıyla birlikte, Capcom, Ditman’ın da aralarında bulunduğu bir dizi eski istismarı düzeltmeyi üstlendi.

Pek çok kişi için üzücü bir haber, ancak Capcom’un bunu kabul ettiği görülüyor, öyle ki ona çok açık olmayan bir saygı bile var.

Resident Evil 4’ün yeniden yapımına yapılan en yeni eklemelerden biri, kuşanılabilir kasa tılsımlarının tanıtılmasıdır. Bu tılsımlar, atış poligonunda kazanılan jetonlar kullanılarak kazanılabilir. Rastgeleler, bu yüzden belirli bir tılsımın kilidini açmak için devam etmeniz gerekecek.

Striker av tüfeğine özel, kullanıcılara %8’lik bir koşma hızı artışı sağlayan bir cazibe vardır.

Ditman aksaklığının sağladığı hız artışı kadar olmasa da, herhangi bir Resident Evil 4 speedrunner size bunun Capcom’un aksaklığına açık bir selam olduğunu söyleyebilir.

Bunun gibi şeyleri görmek güzel ve lansman için henüz tam bir gün bile olmadığımızı düşünürsek, açığa çıkarılan daha birçok sır göreceğimizden eminiz.

Resident Evil 4 remake artık PS4, PS5, Xbox Series ve PC için mevcut.

Teşekkürler, JenovaProjekt!

Daha Fazla Resident Evil 4 Okuma:oyun-6