Microsoft, ‘yeni ve geliştirilmiş’ yapay zeka destekli Bing’i tüketicilere ulaştırmak için çok ve hızlı bir şekilde çaba sarf etti ve tüm bu sıkı çalışmanın ve (kullanıcıların hafif bir şekilde rahatsız edilmesinin) karşılığını almış gibi görünüyor. Şu an itibariyle, Google küçük bir düşüş görürken Bing yeni kullanıcılar kazanıyor gibi görünüyor.

Buna göre Reuters, Bing, ChatGPT destekli “yeni Bing” deneyimini kullanıma sunduğundan bu yana Microsoft, sayfa ziyaretlerinde yaklaşık %16’lık bir artış görüyor. Microsoft, bu ayın başlarında artık bir noktaya ulaştığını doğruladı. tahmini 100 milyon aktif kullanıcı ve daha fazla insan yapay zeka sohbet robotlarıyla rahatlaştıkça – veya en azından ihtiyatlı bir şekilde tanıştıkça – bu sayının yukarı doğru bir ivmeyle devam etmesi muhtemeldir.

Microsoft, gelişmiş Bing’i Şubat ayı başlarında piyasaya sürdü ve o zamandan beri verilere göre sayfa ziyaretlerinde %15,8’lik bir artış gördü; motor küre.

Analiz: Google’ı henüz ahırın arkasına götürmemize gerek yok

Reuters, aynı zaman diliminde Google’ın sayılarındaki düşüşün yaklaşık %1 olduğuna ve bunun çok büyük bir hit olmadığına, ancak Google’ın büyük popülaritesi göz önüne alındığında önemli sayıda insanı temsil ettiğine dikkat çekiyor. Bu eğilimi mobil indirmeler açısından da görebiliriz, Bing uygulaması GPT öncesi sürelere kıyasla sekiz kat daha fazla indirme görürken Google’ınki %2 düştü.

Bundan, iki arama motorunun normal dinamikleri arasında yavaş, küçük bir kayma olduğunu görebiliyoruz, ancak buna yakın zamanda ‘Google’ın ölümü’ demek için acele etmeyeceğiz. Microsoft, ürününe duyduğu bu yeni ilgiden keyif alıyor (Edge tarayıcısında Chrome’u indirmemenizi talep eden can sıkıcı, neredeyse acınası afişlerden canlandırıcı bir değişiklik) ve mevcut popülerlik düzeyine ulaşmadan önce Bing AI ile kendi sorunları olduğunu gördü. Bu nedenle, Google’ın da yetişmeden önce AI ile ilgili bu hız tümseklerinden geçmesi gerekebileceğini söylemek güvenlidir.

Ne olursa olsun, Google işleri yalan söylemedi! Şirket, kendi AI sohbet robotu olan Bard’ı kısa süre önce piyasaya sürdü ve onu Google Workspaces gibi diğer ürünlerle entegre etmek için büyük planları var. Bard oldukça iyi iş çıkardı ürünle ilk uygulamamız piyasaya sürüldüğünde ve umarız yapay zeka dünyasında yerini bulma vesilesiyle yükselir.genel-6