Steam aksiyon RPG oyunu ve Diablo’dan ilham alan dungeon crawler Dark and Darker, Japon-Güney Koreli yayıncı Nexon’dan aldığı iddia edilen bir durdurma ve vazgeçme mektubunun ardından platformdan kaldırıldı.

Bu, iki şirket arasındaki bir dizi ileri geri iddianın ardından geliyor. Özetle, Nexon, Dark ve Darker’ın geliştiricileri Ironmace’i, popüler Steam dungeon crawler’a benzediği iddia edilen ‘P3’ adlı bir proje için oyun kodunu çalmakla suçladı. Ironmance üyelerinin P3’ün geliştirilmesine dahil olduğu iddia edildi.

Ironmance hızlıydı iddiaları reddetmekama göre Oyunlar Industry.biz Mart ayı başlarında Kore polisi tarafından basıldı. 25 Mart’ta hayranlar, oyunun artık Steam’de bulunmadığını fark ettiler (bunu doğruladım, öyle değil) ve ardından oyunun özel Discord sunucusunda yapılan bir açıklama bunun nedenini açıklıyor.

“Krapst78” adlı bir geliştirici, “Tüm hayranlarımıza, yakın zamanda Nexon tarafından Dark and Darker ile ilgili olarak çarpıtılmış iddialara dayanan bir durdurma ve vazgeçme mektubu ve DMCA’nın yayından kaldırılması tebliğ edildi” diye yazıyor. “Şu anda bu sorunu mümkün olan en iyi şekilde çözmek için hukuk ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Bu konunun hassas hukuki niteliği nedeniyle, pozisyonumuzu tehlikeye atmamak için beyanlarımıza dikkat etmeliyiz.

“Oyunu olabildiğince çabuk eski haline getirmek için çalışırken anlayışınızı rica ediyoruz. Lütfen hayranlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bilin.”

Dark and Darker, ücretsiz bir demo testinin ardından Şubat ayında Steam’de patladı ve günde 100.000’den fazla eşzamanlı oyuncuyla zirveye ulaştı. “Affedilmeyen, hardcore, fantezi bir FPS zindanı PvPvE macerası” olarak tanımlanan, eski bir kalenin derinliklerine dalmak ve yerel tüccara satmak üzere hazineyi almakla yükümlüsünüz. Tomb Raider’ın Diablo ile tanıştığını düşünün.

PCGamesN yorum için Nexon’a ulaştı ve bu sayfayı daha fazla ayrıntıyla güncelleyecek.

Bu arada, deneyebileceğiniz pek çok harika kooperatif oyunu var ve bazı zindanlarda gezinmeyi seviyorsanız Diablo 4 beta çalışıyor ve çalışıyor.oyun-2