Resident Evil 4 Remake nihayet PC’de çıktı ve ikonik oyunları için CAPCOM yeniden yapım serisine bir başka istisnai giriş. PC’de son derece iyi çalışır ve RE Engine, oyuncuların özelleştirmesi için tonlarca özellikle CAPCOM’un tescilli teknolojisini zorlamaya devam eder. Yine de, PC’de Resident Evil 4 Remake skeç efektini devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Resident Evil 4 Remake Vignette Efektini Devre Dışı Bırak

Önceki RE Engine Resident Evil başlığı gibi, bu giriş de tonunu ayarlamak ve atmosferi geliştirmek için kullanılan oldukça güçlü bir skeç efekti kullanıyor. Şahsen, buradaki uygulamayı oldukça beğendim ve sahnelerin harika görünmesini sağlıyor, ancak birçok PC oyuncusunun bunu yapmamayı sevdiğini biliyorum, ancak bunu yapmak için oyun içi bir ayar yok.

Neyse ki bunu kullanarak kolayca yapabilirsiniz dua köpeğiREFramework’ün son sürümü. Bu istisnai araç, Resident Evil 4 dahil olmak üzere birden fazla RE Engine oyununu destekler. Dolayısıyla, Resident Evil 4 Remake’te vinyeti kapatmak istiyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz.

RE4 Sıkıştırılmış dosya
  • Bu, aşağıdaki gibi bir sıkıştırma aracı kullanarak çıkartmanız gereken zip dosyasını indirecektir. Winrar veya 7zip
  • Dosyayı ayıklayın ve kopyalayın dinput8.dll dosyası
dinput8.dll dosyası
dinput8.dll dosyası
  • Bu dosyayı Resident Evil 4 Remake’in kurulu olduğu yere yapıştırın
  • Şimdi, Resident Evil 4 Remake’i başlatın ve ekranda bir araç çubuğunun göründüğünü göreceksiniz.
Resident Evil 4 Remake'te REFramework Araç Çubuğu
Oyun içi REFramework Araç Çubuğu
  • Olmazsa, düğmesini kullanarak her zaman açıp kapatabilirsiniz. Ins klavyenizdeki tuş
  • Şimdi, varsayılan olarak Vinyet kapalı kalacaktır, ancak emin olmak için Kamera seçeneği ve her ikisini de kontrol edin Etkinleştirilmiş Ve Vignette’i Devre Dışı Bırak
REFramework'te Kamera Seçenekleri
REFramework’te Kamera Seçenekleri
  • Şimdi, basın Ins tuşu, böylece araç çubuğunu kapatabilirsiniz

Resident Evil 4 Remake’te skeç efektini devre dışı bırakmak için yapmanız gereken tek şey bu. Araç çubuğunu kullanarak kurcalayabileceğiniz birçok başka ayar vardır. Yine de ara sahnelerde sorunlara neden olabileceğinden şimdilik FOV’a dokunmanızı önermiyorum.

Karşılaştırma Ekran Görüntüleri

Vignette varsayılan olarak etkinleştirilmiş ve ardından araç kullanılarak kapatılmış durumdayken oyunun nasıl göründüğüne bakın.

Vignette Etkinleştirilmiş Resident Evil 4 Remake
Vignette Etkinleştirilmiş Resident Evil 4 Remake
Vignette Devre Dışı Bırakılmış Resident Evil 4 Remake
Vignette Devre Dışı Bırakılmış Resident Evil 4 Remake

Karşılaştırmayı da yükledim imgsli’deki ekran görüntüleri böylece nasıl göründüğünü kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Umarız bu kılavuz yardımcı olmuştur ve PC’de Resident Evil 4 Remake skeç efektini devre dışı bırakabilmişsinizdir. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlarda onlara sormaktan çekinmeyin.oyun-5