Diablo 4 beta’da bir zindanın koridorlarında dolaşırken birdenbire sizi birkaç saniye içinde paramparça eden dev, hantal bir düşman tarafından saldırıya mı uğradınız? Eğer öyleyse, o zaman muhtemelen sadece varlığıyla kutsanmışsınızdır. Kasap, Diablo evreninde rezil bir düşman. Kasap, orijinal Diablo oyununda ilk olarak “Kasap” adlı bir görevde ana patron olarak göründü. Hayranlar, herhangi birinin sağlık barını anında tüketebilen dev baltası ve muazzam miktardaki HP’si nedeniyle The Butcher’dan anında nefret etmeye bayıldı.

İlk Diablo’dan bu yana Kasap, Diablo 3’te Yıldönümü Zindanının bir parçası olarak ve şimdi de Diablo 4’te ölümcül bir karşılaşma olarak ortaya çıktı. Diablo 4’te Kasap’ı nasıl bulacağınızı ve yeneceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki kılavuza göz atın.

Şimdi oynuyor: Diablo 4 Stronghold Sorcerer Oynanışı (Beta)

Kasabı Bulmak

Bu yazıyı yazarken, henüz beta aşamasında olduğumuz için The Butcher’ın Diablo 4’teki mekaniği hakkında pek bir şey bilinmiyordu. Ancak toplayabildiğimiz kadarıyla The Butcher, Fractured Peaks boyunca zindanlarda rastgele bir karşılaşma gibi görünüyor. “Taze et!”

Kasap ortaya çıktığında, dev düşmanı yenmek için sınırlı bir süreniz var, ancak bu hiç de küçük bir başarı değil. Zaman sınırı bittiğinde hala savaşıyorsanız, Kasap yerde bir kan havuzuna dönüşecek. Ancak, daha olası senaryo olan Kasap’a kaybederseniz, en yakın kontrol noktasında yeniden doğarsınız.

Kasap, Diablo tarihindeki en rezil düşmanlardan biridir.

Yine de Kasap’la savaşmak için geri dönmeye çalışırsan, artık orada olmayacak. Bu düşmanı alt etmek için yalnızca bir atışınız var ve bunu yapmazsanız, zindan koşularınızdan biri sırasında rastgele yeniden ortaya çıkmasını beklemeniz gerekecek. Tabii ki, Kasap ile dövüşmek istemiyorsan süre bitene kadar kaçmayı deneyebilirsin ama balta kullanan düşman o zamana kadar peşinizden düşmeyecek.

The Butcher’ı yenmeyi başaranlar, son derece nadir bazı ganimetlerle ödüllendirilecekler. Ganimet öğelerinden biri olacak Kasap SatırıEşsiz nadirliğe sahip tek elli bir baltadır.

Kasabı Yenmek

The Butcher’ı yenmek açısından bunu yapmak son derece zor. Söyleyebileceğimiz kadarıyla, Kasap betada her zaman 25. seviye bir düşman olacak, bu da betadaki herhangi bir oyuncu karakteri için maksimum seviyedir. Diablo 4’ü tek başınıza oynuyorsanız ve The Butcher ile karşılaşırsanız, muhtemelen ikiniz arasında zindandaki bir kontrol noktasında sona eren hızlı bir kavga olacaktır.

The Butcher’ı solo bir oyuncu olarak yenmek için muhtemelen 25. seviyede olmanız ve tam bir zırh seti ve tamamlayıcı silahlarla donatılmış olmanız gerekir. Sadece bu da değil, becerilerinizi akıllıca kullanmanız gerekecek çünkü Kasap’ın bir ton HP’si var ve kolay kolay pes etmeyecek. Kasap’ı yenmek için becerilerinizi elinizden gelen en iyi şekilde kullanmaktan başka gerçek bir strateji yoktur.

Bir Büyücüyseniz, saldırılarından kaçınmaya çalışırken Kasap’a pasif hasar vermek için Hydra gibi büyüler yapabileceğiniz için daha kolay zaman geçirebilirsiniz. Büyücünün Kasap’a karşı ne kadar güçlü olabileceğini kanıtlamak için bunu izleyebilirsiniz. Yayıncı Marksman’dan Twitter videosuHydra ve diğer AoE büyülerini kullanarak düşmanı saniyeler içinde alt ederler.

Diğer sınıflar açısından Rogue’lar, becerilerini ve silahlarını kullanarak bir miktar pasif hasar da verebilirler. Buna ek olarak, Rogue’lar ayrıca oklarıyla bazı uzun menzilli saldırılar denemek ve çok sık vurulmamak için The Butcher’ın etrafında hızla hareket etmek isteyeceklerdir.

Son olarak, Barbarlar muhtemelen Kasap ile en zor zamanları yaşayacaklar, çünkü gidecekleri hiçbir yer yok ama dev düşmanın karşısında. En güçlü becerilerinizi kullanarak ve mümkün olduğunca savunma güçlendirmeleri kullanarak dövüşte yolunuzu bulmaya çalışın.

Partilerdeki oyuncular, The Butcher’a dönüşümlü olarak hasar verebildikleri için çok daha kolay zaman geçirecekler. Bununla birlikte, özellikle arka plandaki zamanlayıcı yavaşlarken, yine de çocuk oyuncağı değil. Belki de Druid ve Necromancer’ın yeni sınıfları, betanın ikinci hafta sonunda The Butcher ile daha kolay zaman geçirecek, ancak bu henüz görülmedi.

Tüm Diablo 4 kılavuzlarımızı tek bir yerde bulun.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1