Kullanıcıların tüm dijital verileri ve içeriği eski cihazdan yeni cihaza aktarması gerektiğinden, yepyeni bir akıllı telefona geçmek heyecan verici ve sıkıcıdır. AirDrop, diğer şeylerin yanı sıra fotoğrafların, belgelerin ve videoların Apple cihazları arasında hızlı bir şekilde paylaşılmasına olanak tanır, ancak Android telefonlarda daha az kullanışlıdır. Bugün, Xiaomi, Vivo ve Oppo, telefonları arasında sorunsuz veri aktarımı sağlamak için yeni bir çözüm oluşturmak üzere el ele verdi. Yeni anlaşma, fotoğraf ve kişileri paylaşmanın yanı sıra, kullanıcıların üçüncü taraf uygulama verilerini Xiaomi, Vivo ve Oppo akıllı telefonlar arasında aktarmalarına olanak tanıyor. 2020’de BBK Electronics’e ait markalar ve Samsung, yeni bir P2P dosya aktarım protokolünün geliştirilmesi için birlikte çalıştı.

Xiaomi, Vivo ve Oppo, Weibo’ya gitti duyurmak kullanıcılar için geliştirilmiş bir değiştirme deneyimi sunmayı amaçlayan yeni ortaklıkları. Bununla kullanıcılar, üçüncü taraf uygulama verilerini yukarıda belirtilen markaların akıllı telefonları arasında aktarabilecekler. Bu, telefonları değiştirirken eski sohbet kayıtlarını koruyacaktır. BBK’nin sahip olduğu markalar, kişiler ve fotoğraflar gibi sistem verilerinin akıllı telefonları arasında taşınmasını zaten destekliyor.

Xiaomi’ye göre kullanıcılar, Mi Switch’i açarak Oppo ve Vivo akıllı telefonlarından bir Xiaomi ahizesine veri aktarabilir. Eski cep telefonu tipini Android olarak seçtikten sonra kullanıcılar, veri aktarımını tamamlamak üzere Mi Değiştirme’yi yeni telefona yüklemek için ilgili cihazla kodu tarayabilir.

Üçüncü taraf uygulama verilerinin taşınması, MIUI 4.0.0 ve üzeri sürümlerde çalışan Xiaomi cep telefonlarında, ColorOS 13.3.7 ve üzeri sürümlere sahip Oppo akıllı telefonlarda ve OriginOS 6.2.5.1 ve üzeri sürümlere sahip Vivo telefonlarda gerçekleştirilebilir. İyileştirilmiş veri taşıma özelliği şu anda yalnızca Çin’de mevcuttur.

2020’de Realme, OnePlus, Black Shark, Meizu ve Samsung’un yanı sıra üç marka, telefonları arasında kablosuz dosya aktarım sistemlerini kolaylaştırmak için ittifak kurdu. “Peer-to-Peer Transmission Alliance” olarak bilinen ittifak, Apple’ın AirDrop özelliğine oldukça benzer şekilde çalıştı ve kullanıcıların ShareIt ve Xender gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanmadan dosya, resim ve video aktarmalarına olanak sağladı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8