E-ticaret büyümesindeki mevcut yavaşlama ve bazı cepler harcamada düz düşüşler, bir e-ticaret araçları girişimi kurmak için en uygun zaman gibi görünmeyebilir – bir tanesine yatırım yapmayı bırakın. Ancak, şekillendirilebilir e-ticaret siteleri oluşturmak için ön uç geliştiricilere yönelik bir platforma sahip Polonya’dan bir girişim, pazardaki güçlü ilginin ardından 20 milyon dolar topladı. Vue Teknolojisi“hizmet olarak ön uç” olarak tanımladığı şeyi inşa eden , hem B2B e-ticaret işletmelerini hedefleyen daha fazla araç getirmek için hem Ar-Ge için kullanmayı planladığı 20 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. son 18 ayda gelirlerin %300 arttığını gördükten sonra iş geliştirme. Perakendeciler ve tüccarlar olmak üzere yaklaşık 2.000 müşterisi var ve şu anda ABD’de özellikle artıyor.

Finansman, Mirakl’ın kurucusu ve CEO’su Philippe Corrot ile birlikte, özellikle Avrupa’da yatırım yapan büyük bir e-ticaret oyuncusu olan Felix Capital tarafından yönetiliyor; Mirakl Mühendislik Başkanı Nagi Letaifa; ve önceki destekçiler Creandum, Earlybird ve SquareOne da katılıyor. Şu anda Felix’in ortağı olan eski Facebook yöneticisi Julien Codorniou da yönetim kuruluna katılıyor.

Şirket bunu, 2022’de A Serisinin şirkete 17,4 milyon dolar getirmesiyle “A Serisi +” olarak tanımlıyor. Bu, “biraz” daha yüksek bir değerlemede, bu nedenle teknik olarak o turun bir parçası değil, ancak Vue’nun CEO’su ve kurucu ortağı Patrick Friday ve yatırımcıları bu cephede rakamlardan bahsetmiyor. Friday, buna B Serisi dememe nedeninin aynı zamanda şirketin çok daha yüksek bir değerlemede çok daha büyük bir tur olacağına inandığı şeyi yükseltmek için piyasanın sakinleşmesini beklemek istemesi olduğunu da sözlerine ekledi. Oldukça endişe verici bir şekilde, bunun “en azından” iki yıl daha olmayacağını düşünüyor.

Şirketin kökleri açık kaynaktır ve hala popüler bir açık kaynak sürümünü çalıştırır pazardaki ilk popülaritesini ve çekişini kazanmasına yardımcı olan yazılımın (19.000 üyesi olduğunu söylediği topluluk). Bununla ilgili olarak, ticari versiyonun konumu, şekillendirilebilir bir çerçeve kullanmanın – esasen API’leri kullanarak, işlevselliği ve birlikte çalışmalarına izin vermek için oluşturulmuş farklı araçları çekmek için – ön ucun üstesinden gelmek için nasıl uyumlu olduğudur. arka uç geliştirme gelişmektedir ve her durumda geliştiricilerin zamandan tasarruf etmesine ve sonuç olarak daha iyi çalışan ve satın alma dönüşümlerini ve katılımı optimize etmek için daha esnek bir şekilde sürdürülebilen ön uç arayüzleri üretmesine neden olur.

Friday, bunun mimarideki “tek parçayı ayırma” eğiliminin bir parçası olduğunu söyledi. “Son 20 yıldır insanlar her şeyi tek bir satıcıdan satın alıyordu ve o kadar. Ancak artık bir satıcıdan arka uç alabilir, başka bir satıcıdan arama yapabilir, başka bir satıcıdan CMS alabilir, başka bir satıcıdan ödeme alabilir ve benzeri şeyler yapabilirsiniz. Ön uç, entegrasyonlar için mükemmel bir yerdir. Bütün bunlarla bütünleşiriz ve her şeyi bir araya getiririz.” Gerçekten de, Shopify gibi şirketler ve Commercetools gibi başsız e-ticaret platformları, oyunu hem daha küçük hem de daha büyük satıcılar için değiştirdi: Buradaki teori, Vue’nun bu yörüngedeki bir sonraki adımı temsil ettiğidir – aynı alandaki diğerlerininkiyle aynı olsa da. ayrıca uzun vadede daha fazla odaklanarak mücadele etmek istiyor olabilir. ABD’deki Shogun gibi diğer girişimlerin yanı sıra ön uca da odaklanan her şey

Şirket, ticari ürününün bir parçası olarak, bir araya getirilen farklı bileşenleri yönetmek için API düzenleme araçlarının yanı sıra, barındırma seçenekleri ve en popüler bileşenlerden bazılarının önceden oluşturulmuş sürümleri ile yaklaşık 30 entegrasyona sahiptir.

Turun yanı sıra Vue, Sendcloud’dan gelen yeni CTO’su Tim Drijvers’ı da duyuruyor (belki de nakliye ve lojistiği ön uç karışımına eklemek için daha doğrudan müşteri araçları görmeyi bekliyorsunuz?). Vue’nun diğer kurucu ortağı ve CTO’su olan Filip Rakowski, “geliştirici deneyim sorumlusu” olarak yeni bir rol üstlenecek.

Felix, başkalarının bakmayabileceği daha az ifşa olan ve daha fazla gelişmekte olan girişimlere dokunma stratejisinin bir parçası olarak Avrupa’daki daha az gelişmiş pazarlara daha derinlemesine odaklanıyor ve bu Vue yatırımı bunun altını çiziyor, aynı zamanda e-yardım edenleri destekleme fikrini de vurguluyor. ticaret işletmeleri günümüz piyasa koşullarında iş yapmaktadır.

Codorniou, “E-ticaretin büyümesi yavaşladı, ancak herkes müşteri deneyimini ve daha da önemlisi dönüşüm oranlarını iyileştirecek çözümler arıyor” dedi. “Vue’nun açık kaynak kökleri de büyük bir artı, potansiyel müşteriler satın almadan önce deneyebilir ve ürünü her gün daha iyi hale getirmeye katkıda bulunan çok aktif ve canlı bir geliştiriciler ve ortaklar topluluğuna güvenebilir.”genel-24