Bir Pixel modelinden diğerine geçiş yapmadığınız veya aynı üretici tarafından üretilen başka bir Android telefona geçmediğiniz sürece, üçüncü taraf uygulama verilerinizin, bir Android telefondan diğerine aktarım sırasında, eğer bunlar tarafından yapıldıysa, hayatta kalacağının garantisi yoktur. farklı şirketler. Tabii, senin Google hesabı ve ilişkili veriler muhtemelen eski Android telefonunuzdan yeni Android telefonunuza sizinle birlikte gidecektir, ancak üçüncü taraf uygulama verilerinizin de aynı şeyi yapacağı kesin değildir.
Ancak Çinli Android üreticileri Oppo, Vivo ve Xiaomi arasında, üçüncü taraf uygulama verileri devam edeceğinden, bu markalar arasında telefon geçişini kolaylaştıracak bir ittifak var. Oppo ve Vivo’nun, OnePlus ve Realme telefon markalarının sahibi olan Çinli BBK Electronics’e ait olduğunu belirtmeliyiz.
Çin sosyal medya sitesinde yayınlanan bir mesaj Weibo Dün, Google Çeviri uygulaması kullanılarak çevrilen, “Kullanıcılara daha iyi bir değiştirme deneyimi sunmak için Xiaomi, Vivo ve Oppo ile işbirliğine ulaştı. Xiaomi, fotoğraflar ve kişiler gibi sistem verilerine ek olarak, üçüncü geçiş için yeni destek ekledi. Vivo ve Oppo telefonlardan parti uygulama verileri, böylece telefon değiştirirken sohbet kayıtlarınız hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.”

Başına AndroidPolisOppo, Vivo ve Xiaomi’nin telefonlarında kullanacağı geçiş aracı, üçüncü taraf uygulama veri aktarımını destekleyecek ve tüm üçüncü taraf uygulamalarınızı yeniden kurmanıza gerek kalmadan bu üreticiler tarafından üretilen Android telefonlar arasında geçiş yapmanızı sağlayacaktır. Önemli bir uyarı var; geçiş aracı yalnızca Çinli tüketiciler için üretilen telefonlarda kullanılabilecek, uluslararası pazar için üretilmiş telefonlarda kullanılamayacak.
2020’de, aynı üç Android üreticisi, bu üç firma tarafından üretilen telefonlara sahip kullanıcıların dosya paylaşmasına olanak tanıyan birleşik bir dosya paylaşım çözümü buldu. Huawei daha sonra Global Developer Service Alliance’ı (geliştiricilerin uygulamaları Oppo, Xiaomi ve Vivo’nun uygulama mağazalarına aynı anda yüklemesine izin veren GDSA) oluşturmak için üçüne katıldı.

Google’ın bu hamleden ilham alıp almayacağı ve üçüncü taraf uygulama verilerinin tüm Android modelleri arasında aktarılmasına izin verip vermeyeceği net değil.telefon-1