Güneydoğu Asya’nın ruh sağlığı girişimleri daha fazla yatırımcının ilgisini çekiyor. Geçen hafta Intellect, Asya’nın en büyük özel sağlık grubu olan IHH Healthcare’den stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Şimdi düşünceliAsya odaklı başka bir dijital akıl sağlığı platformu, Sheares Healthcare Group liderliğindeki A Serisi öncesi turda 4 milyon dolar topladı. Sheares, Temasek’in yüzde yüz iştirakidir.

Thinkfull’un talepten fazla olduğunu söylediği turda, geri dönen yatırımcılar Vulpes Investment Management, The Hive Güneydoğu Asya, küresel aile ofisleri ve Grab ve Zalora gibi şirketlerin kurucu üyeleri de yer aldı. TechCrunch, Thinkfull’u en son Ekim 2021’de tohum turunu yükselttiğinde ele aldı.

Düşünceli, Sheares’in Asya’da akıl sağlığına yaptığı ilk yatırımı işaret ediyor. Sheares’in diğer yatırımları arasında, One Medical tarafından satın alınan Iora Health adlı ABD merkezli bir üst düzey bakım şirketi olan son çıkışı yer alıyor.

ThinkfullChat adlı girişimin platformu, kişiselleştirilmiş kendi kendine içerik ve ilerleme takibi ile görüntülü aramalar ve metin tabanlı koçluk yoluyla ruh sağlığı uzmanlarına erişim içerir.

Düşünceli, 2019’daki lansmanından bu yana gelirinin toplamda 30 kat arttığını iddia ediyor. Geçen yıl boyunca, ekonomik gerilemelere rağmen gelir yıldan yıla 10 kat arttı. Akıl sağlığı profesyonel ağı artık Asya’da 57 lokasyonu içeriyor ve dünya çapında 95 lokasyonda kullanıcısı var. Uygulaması 11 dilde mevcuttur.

Başlangıç, parçalanmış akıl sağlığı sistemleri ve işverenlerin sosyal yardım paketlerine zihinsel sağlık programlarını dahil etmesini zorlaştıran sigorta poliçelerinin kapsamının olmaması gibi zorlukları ele alıyor.

Düşünceli, 2022’de kurumsal müşterilere AIA’nın Kurumsal Çözümler portföyü aracılığıyla akıl sağlığı desteğine erişim sağlamak için AIA Malaysia gibi sigortacılarla ortaklık kuran bölgedeki ilk akıl sağlığı girişimi olduğunu söylüyor. Ayrıca, Hong Kong ve Tayland’da uygun fiyatlı ruh sağlığı hizmetlerine erişim sağlamak için başka bir sigorta şirketi olan FWD ile benzer bir ortaklık başlattı. Sigortacılarla çalışmasının nedenlerinden biri de ruh sağlığını hem kurumsal işverenler hem de bireyler için daha uygun fiyatlı hale getirmektir.

Hazırlanan açıklamada, Sheares Healthcare kurumsal gelişim sorumlusu Khoo Ee Ping, “Düşünceli’nin sorunsuz, uçtan uca zihinsel sağlık hizmetlerini ölçeklendirme yaklaşımı, Sheares’in yenilikçi ve sabırlı yöntemlerle sağlık hizmetlerinin geleceğini şekillendiren şirketlere yatırım yapma misyonuyla uyumludur. odaklı bakım. Ardışık ödeme yapan ortaklıkları, tekliflerine olan talebi açıkça gösteriyor ve ekiplerinin gücünü kanıtlıyor.

Intellect ve Thoughtfull’a ek olarak, Güneydoğu Asya’nın gelişmekte olan akıl sağlığı başlangıç ​​ekosistemi, Canva, Global Founders Capital ve M Venture Partners tarafından desteklenen kurumsal bir akıl sağlığı ve zindelik platformu olan MindFi’yi içeriyor.genel-24