Resident Evil 4’ün yeniden çevrimi yakında geliyor ve promosyon döngüsünün bir parçası olarak Capcom, dakikalarca süren bölümleri olan bir Resident Evil 4 anime yayınladı. Birinci bölüm 20 Mart’ta yayınlandı ve yeni ikinci bölüm, RE4’ü Anne of Green Gables gibi aile dostu klasikleri sergileyen bir dizi olan World Masterpiece Theatre animesinden doğrudan ilham alan bir sanat tarzında tasvir etmeye devam ediyor.

İkinci bölümde Leon, çeşitli düşmanlar tarafından kaçırılan Ashley’i sürekli olarak kurtarır. Ekranda sevimli bir “Sen öldün” yanıp sönene kadar giderek daha fazla yaralanıyor. Bir gökkuşağı belirir ve Colmillos (Las Plagas ile enfekte olan ve içlerinden dokunaç benzeri şeyler fışkıran kurtlar) gökyüzünde zıplar.

Şimdi oynuyor: Resident Evil 4 – Resident Evil Başyapıt Tiyatrosu, Ep. 2: “Leon ve Gizemli Köy”

RE4’ün planının kısa ve tatlı bir parodisini ve Leon’un ölebileceği tüm yolları görmek çok komik. Video oyunu uyarlamaları, son birkaç yıldır eğlence dünyasının en önemli konularından biri oldu ve HBO Max’in The Last of Us’ı yakın zamanda yüksek profilli başarılı bir örnek oldu. RE4’ün animesi, daha çok RE4 yeniden yapım oyunu için reklam işlevi gören kısa bölümler olabilir, ancak kesinlikle daha çekici video oyunu “uyarlamalarından” biridir.

Resident Evil 4’ün yeniden çevrimi 24 Mart’ta PC, PS5, PS4 ve Xbox Series X|S için çıkıyor. İncelemeler çoktan yayınlandı ve GameSpot’un Resident Evil 4 incelemesinde parlak bir 10/10 aldı. Eleştirmen Kurt Indovina, genel orijinal deneyimi korurken RE4’ü bu kadar harika yapan şeyde yenilik yapma biçimi nedeniyle oyunu övdü. Indovina, “Resident Evil 4 yeniden çevrimi, istediğim yeniden tasavvur, ama aynı zamanda elde etmeyi umduğum şey değil,” dedi. “Bir Resident Evil 4 sadeliği tutkunu olarak, tüm zamanların klasiğinin büyüsünü bozmanın felakete yol açacağından korktum. Bunun yerine, Resident Evil 4’ün yeniden çevrimi orijinalinden pek çok önemli yönden sapıyor, ancak onu devrim niteliğinde yapan hiçbir şeyden asla taviz vermiyor. “

Hâlâ bir PC kopyası arıyorsanız, Fanatical’da Resident Evil 4 remake ön siparişlerinde 10$ indirim kazanabilirsiniz.

Açıklama: GameSpot ve Fanatical, Fandom’a aittir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1