Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda her zaman artıyor gibi görünen iki şey var: fiyatlar ve boyutlar. Son birkaç yılda, büyük telefonlar istisna olmaktan çıkıp norm haline geldi. Soru şu – geri dönüş var mı?

Pebble akıllı saatin arkasındaki kişi Eric Migicovsky’ye göre cevap net bir ‘evet’. İçinde verge ile röportajiPhone mini’nin yerini doldurabilecek küçük bir Android akıllı telefon vizyonunu ortaya koyuyor.

Başvuru için, ikincisi piyasaya sürülmesiyle durduruldu. iPhone 14 serisi. Fiili halefi, iPhone 14 Plus, çok daha büyük bir akıllı telefon. Şimdi, bir kitle fonlaması girişiminden doğan bir topluluk projesi aracılığıyla Migicovsky, akıllı telefon pazarında yeni bir niş olarak algıladığı şeyden yararlanmaya çalışıyor.

Şimdilik, bir dizi anahtar parametreye odaklanıyor. Bu, (1) kamera ve kamera çıkıntısı tasarımını, (2) yapı kalitesini (telefonun “çok yüksek kaliteli, çok güzel bir şekilde bir araya getirilmiş, çok sağlam bir his veren hoş, yumuşak bir levha” olması gerekir) ve (3) dahililer, daha spesifik olarak yonga seti.

Ham güç söz konusu olduğunda Migicovsky, “en üst düzey performans” için değil, Snapdragon 8+ Gen 1 gibi bir işlemci için gittiklerini iddia ediyor – çok iyi, ama en iyisi değil. Kağıt üzerinde yeterince iyi görünüyor. Ta ki fiyata gelene kadar. Migicovsky’nin hayalindeki kompakt Android cihazı 850 dolara mal olabilir.

Küçük bir akıllı telefon söz konusu olduğunda bu, katlanılması zor bir fiyat noktası. iPhone 13 mini 729 dolardan satışa sunuldu. bu Asus Zenfone 9, bunlardan biri 2023’te satın alınabilecek en iyi telefonlar, oldukça kompakt bir 5,9 inç panele sahip ve tam gelişmiş amiral gemisi özellikleriyle donatılmış olarak geliyor ve maliyeti sadece 699 dolar. Görünüşe göre bu rüya cihazı, özellikle büyük akıllı telefonların giderek geliştiği bir pazarda zor bir satış olabilir.telefon-1