Bugün NVIDIA, yarın başlayacak olan Diablo IV Açık Beta için optimize edilmiş yeni bir GeForce Game Ready sürücüsünü (sürüm 531.41) piyasaya sürdü; burada GeForce RTX kullanıcıları, piyasaya sürüldüğünde DLSS 3 (Çerçeve Üretimi) ile birlikte DLSS 2’yi (Süper Çözünürlük) etkinleştirebilecekler. . Her zamanki gibi, indirme resmi web sitesi veya GeForce Experience yazılımı aracılığıyla yapılabilir.

Sürücü ayrıca, 1.62 güncellemesinin bir parçası olarak 11 Nisan’da bir teknoloji önizlemesi olarak piyasaya sürülecek olan yakında çıkacak olan Cyberpunk 2077 Ray Tracing: Overdrive Modu için en uygun deneyimi sağlıyor. NVIDIA bugün, gelecekte daha fazla ışın izleme geliştirmesi ve optimizasyonu sunulacağı için bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu söyledi, bu nedenle muhtemelen ön izleme olarak değerlendiriliyor.

RT: Overdrive Mode duyurulduğunda, aşağıdaki özellikler CD Projekt RED ve NVIDIA tarafından ana hatlarıyla belirtilmişti:

 • NVIDIA RTX Doğrudan Aydınlatma (RTXDI), doğru renkli aydınlatmada her bir neon tabela, sokak lambası, araba farı, LED reklam panosu ve TV’ye doğru ışın izlemeli aydınlatma ve gölgeler, yüzen nesneler, duvarlar, geçen arabalar ve yayalar verir;
 • Işın izlemeli dolaylı ışıklandırma ve yansımalar, önceki çözümün tekli yansımasına kıyasla artık birden çok kez yansır. Sonuç, daha da doğru, gerçekçi ve sürükleyici küresel aydınlatma, yansımalar ve öz-yansımalar;
 • Işın izlemeli yansımalar artık tam çözünürlükte oluşturularak kaliteleri daha da artırılıyor;
 • Geliştirilmiş, daha fiziksel tabanlı aydınlatma, diğer kapatma tekniklerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

GeForce RTX 40 Serisi GPU’larda Shader Execution Reordering, ışın izlemeli operasyonların verimliliğini artırarak GPU süresini %42 hızlandıracak.

Game Ready sürücüsü 531.41, 28 Mart’ta piyasaya sürülecek olan Forza Horizon 5 DLSS 3 güncellemesi için optimize edilmiştir. Aşağıdaki kısa video karşılaştırmasına göz atın.

Bu sürücü ayrıca Deceive, Inc., Resident Evil 4, Smalland: Survive the Wildlands ve The Last of Us Part I için iyileştirmeler içerir. Resident Evil 4 hariç tüm bu oyunlar yerel DLSS 2 desteği içerir, ancak aynı zamanda bir mod da vardır. Resident Evil 4’e DLSS ve DLAA desteği ekleyin.

Çay GeForce Game Ready sürücüsü 531.41’in tam değişiklik günlüğü notları aşağıdaki düzeltme listesini gösterir:

 • 531.18 kullanan Adobe uygulama kararlılığı sorunları

 • 531.18 ile başlangıçta Enscape çökmesi

 • Beamr – PTD=0 modunda AV1 kodlamasıyla ilgili sorun

 • Türev TouchDesigner – NVAR: çok kişili izleme kullanılırken kilitleniyor

 • [Forza Horizon 5] Sürücü güncellemesinden sonra oyunda gökkuşağı benzeri eserler

 • [Portal with RTX] Oyun odaktayken “arka plan uygulaması maksimum kare hızı” ayarı devreye giriyor

 • Intel platformlarında Horizon Zero Dawn Yeniden Boyutlandırılabilir Çubuk profilini devre dışı bırakın

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17