NEW YORK , 22 Mart 2023 /PRNewswire/ — Işık dönüşüSaaS şirketleri için önde gelen bulut güvenlik çözümü olan , bulutta yerel uygulama koruma platformu (CNAPP) çözümünün bir parçası olarak bugün Düzeltme Merkezini kullanıma sundu. Lightspin’in kök neden analizi özelliğinin bir evrimi olan Düzeltme Merkezi, kullanıcılara en kritik bulut ortamı risklerini ölçekte dinamik olarak düzeltme yeteneği sağlar. Sonuç olarak, kuruluşlar en önemli güvenlik tehditlerini hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve düzeltebilir.

“İyileştirme Merkezimiz, temel neden analizi özelliğimize yönelik ezici olumlu müşteri yanıtından doğdu” dedi. Vladi Sandler, Lightspin’in kurucu ortağı ve CEO’su. “İyileştirme Merkezi, sektör lideri yeteneklerimizi genişletiyor ve keşfedilen çakışan kritik sorunlar için düzeltme derinliğini ve kapsamını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor, böylece verimliliği artırıyor ve bir defaya mahsus düzeltmeler için harcanan süreyi azaltıyor. İyileştirme Merkezi, çok ihtiyaç duyulan bağlamı sağlayarak şunları sağlar: minimum eylemle en çok riski azaltmak için kullanıcılar.”

Lightspin, güvenlik açıkları, yanlış yapılandırmalar, kimlik riskleri dahil olmak üzere bulut ortamında tespit edilen tüm risklerin temel nedenini analiz eder ve Lightspin’in tescilli algoritması tarafından üretilen sayısallaştırılmış bir risk puanına dayalı olarak düzeltme adımlarını önceliklendirir. Daha sonra temel neden için önerilen düzeltmeyi oluşturur – Lightspin, DevOps için dinamik korkuluklarla düzeltme sunan tek CNAPP çözümüdür. Güvenlik ekipleri, bir iyileştirme eyleminin bulut ortamlarının güvenlik puanını ne kadar artıracağını hızlı ve kolay bir şekilde görebilir.

Gerçek dünyadan bir örnekte, bir bulut ortamı yama uygulanmamış bir görüntünün temel neden risk kaynağına sahiptir. Görüntüde 100 güvenlik açığı var ve görüntüyü kullanan beş EC2 örneği var. Çoğu araç, düzeltilmesi gereken 500 güvenlik açığını işaretler. Lightspin’in temel neden analiziyle, güvenlik ekibi tek bir gerekli eylem olduğunu görebilir: görüntüyü düzeltin.

Diğer bulut güvenlik araçları, kullanıcıların genel bulutlarında otomatik düzeltici iyileştirmeyi zorunlu kılar, ancak bu yaklaşım, dikkatli bir şekilde uygulanmadığı takdirde aslında risk ekleyebilir ve daha fazla soruna neden olabilir. Lightspin’in Düzeltme Merkezi bunun yerine, ekiplerin bu düzeltmeleri kendi ortamlarına uygulamayı seçme veya benzersiz kurumsal gereksinimlerine uyacak şekilde değiştirme esnekliği ile önerilen iyileştirme sunar.

Düzeltme Merkezi aynı zamanda Jira ve ServiceNow gibi platformlar aracılığıyla bildirim yönetimini mümkün kılarak güvenlik ekiplerine sahip atama ve başka bir araca gitmeden doğrudan platform kontrol panelinde sonuçları izleme yeteneği verir. Güvenlik ekipleri, Lightspin tarafından önerilen eylemleri ve keşfedilen iyileştirmeleri merkezileştirerek, bulut ortamlarındaki güvenlik açıklarının temel nedenini kolayca ele almak ve anlamak için iş akışlarını basitleştirebilir ve düzene sokabilir.

Lightspin’i takip edin
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/lightspin/
Twitter: @lightspintech
Blog: https://blog.lightspin.io/

Lightspin Hakkında

Lightspin, her büyüklükteki SaaS şirketi için 1 numaralı bulut güvenlik çözümüdür. Aracısız ve kurulumu kolay Lightspin’in Bulut Yerel Uygulama Koruma Platformu (CNAPP), sektörün grafik üzerine kurulu tek Saldırı Yolu Motorunu kullanarak dakikalar içinde bulut güvenlik risklerini verimli bir şekilde önceliklendirir ve giderir. Amazon Web Services, Google Public Cloud, Microsoft Azure ve Kubernetes’i destekleyen Lightspin, self servis teklifi ve grafik tabanlı algoritmaları aracılığıyla bulut güvenliğini ve uyumluluğunu basitleştirir. merkezli New York Ve Tel Aviv, Lightspin, Dell Technologies Capital, IBM ve Ibex Investors tarafından desteklenmektedir. Imperva, ITV, Kaltura, PageUp ve Riskified gibi önde gelen SaaS şirketleri, verilerini ve iş yüklerini bulutta korumak için Lightspin’e güveniyor. adresinde daha fazla bilgi edinin www.lightspin.io.

siber-1