Instagram, reklamları arama sonuçları kategorisine getirmek için başka bir özelliği test etmenin yanı sıra, reklamlarda yeni bir Hatırlatıcı Reklam özelliği sunuyor. Reklamlar ve abonelikler, bu sosyal medya platformları için iki ana gelir biçimidir. Meta kısa süre önce ABD’de Meta Verified adlı ücretli bir abonelik hizmetini tanıttı. Görünüşe göre, ücretsiz Instagram, reklamverenleri tanıtmaya ve reklamları akışına entegre etmeye yoğun bir şekilde eğiliyor. Meta’nın sahibi olduğu sosyal medya sitesinin sunduğu her iki yeni özellik de platformundaki reklamları artırmaya odaklanacak.

İçinde Blog yazısı, Instagram, işletmelerin yaklaşan etkinlikleri veya lansmanları duyurma, hatırlatma ve insanlara bildirme yolunu basitleştiren yeni bir reklam biçimini test etmek için yakın zamanda Starz gibi markalarla iş birliği yaptıklarından bahsetti. Hatırlatıcı Reklamlar, bir akış seçeneği olarak tüm reklamverenlerin kullanımına sunulacaktır. Bu özelliğin amacı, reklamverenlerin lansmanlar, prömiyerler vb. yaklaşan etkinlikleri için farkındalık, beklenti ve üzerinde düşünmeyi artırmalarına yardımcı olmaktır.

Kullanıcılar, hatırlatıcılar için bir Bana hatırlat düğmesine basın ve etkinlikten bir gün önce, etkinlikten 15 dakika önce ve etkinlik sırasında olmak üzere üç farklı Instagram bildirim seçeneğinden birini seçin. Kullanıcı seçildikten sonra, önceden ayarlanan saatte uygulamadan bir hatırlatıcı olarak bir anında iletme bildirimi alır.

Instagram, kullanıcıların arama sonuçlarında reklamları ön plana çıkaran bir özelliği daha test ettiklerini sözlerine ekledi. Şirkete göre, insanlar arama sonuçlarından bir gönderiye tıkladığında, akışta kaydırabilecekleri alakalı reklamlar görünecek. Sosyal medya platformu, bu özelliği önümüzdeki aylarda küresel olarak kullanıma sunmak istiyor. Kullanıcılar, reklamları ve normal gönderileri ayırt edebilir. sponsorlu profil tutamacının altındaki etiket.

Yakın zamanda Instagram’ın, Direkt Mesaj sayfasında kullanıcılar arasında yakın zamanda paylaşılan öğeleri gösteren bir özelliğin beta testini yaptığı da bildirildi. Bunun, bir kişinin takip edilenler listesindeki diğer hesaplarla daha önce ve sıklıkla paylaşılan öğelere erişmeyi ve bunları yeniden paylaşmayı kolaylaştırmayı amaçladığı bildiriliyor.


Yeni piyasaya sürülen Oppo Find N2 Flip, şirketten Hindistan’da piyasaya sürülen ilk katlanabilir. Ancak Samsung Galaxy Z Flip 4 ile rekabet etmek için gerekenlere sahip mi? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, FacebookVe Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

“Yapay Zekanın iPhone Anı” Nvidia, ChatGPT’nin Arkasındaki Süper Bilgisayarları İşletmelere Ayda 37.000 Dolara Kiralayacak

genel-8