Kullanıcıların çeşitli uygulama ve cihazlarda otomasyonlar oluşturmasına olanak tanıyan üretkenlik platformu IFTTT, duyurdu yapay zeka destekli üç yeni hizmet. Platform artık kullanıcıların yapay zeka tarafından oluşturulan sosyal medya gönderilerini, blogları ve özetleri otomasyonlarına dahil etmelerine izin verecek, ancak yalnızca aylık 5 ABD Doları tutarındaki Pro Plus planına abone olmaları durumunda.

“Eğer buysa, o zaman” anlamına gelen IFTTT, kullanıcıların cihazlar ve uygulamalar arasında “uygulamalar” adı verilen bir dizi eylemi zincirleme yapmasını sağlayan bir hizmettir. Bu, aşağıdaki gibi otomasyonları içerir: şarkı ekleme YouTube’daki beğenilen videolardan bir Spotify oynatma listesine veya bildirim alma Telefonunuzda her sabah hava durumu hakkında. Ancak şimdi IFTTT, hizmetine başka bir otomasyon katmanı ekliyor.

AI içerik oluşturucu otomasyonu örneğin şunları yapabilir: bir taslak oluştur IFTTT’nin not widget’ına yazdığınız konuya göre ve ardından otomatik olarak Google Docs’a kaydedin. Bu arada, sosyal yaratıcı seçeneği otomatik olarak bir tweet oluştur RSS beslemenize eklenen bir öğeyi açıklayan ve ona bağlantı veren. AI özetleyici de oldukça basittir ve size e-posta göndermek gibi şeyler yapabilir. özetlenmiş versiyonlar belirli bir haber kaynağında yayınlanan makalelerin sayısı.

Bu entegrasyonlar, IFTTT’nin web sitesinde uygulamalar olarak mevcuttur veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz. ChatGPT ve Bing’in sohbet botu, kullanıcıların özetler oluşturmasına veya sosyal medya gönderileri oluşturmasına zaten izin verirken, IFTTT’nin entegrasyonları bunu daha da müdahalesiz bir süreç haline getiriyor gibi görünüyor.

Curley, “Yapay zeka ve otomasyon potansiyeli konusunda gerçekten heyecanlıyız” diyor. Sınır. “Planımız, yakın gelecekte ek AI hizmetleri sunmaktır.”genel-2