Microsoft’un ChatGPT ve Bing’inden sonra, üretken yapay zeka teknolojisinden yararlanma sırası Google Workspace’te. Google gerçekten de üretken yapay zekasının bir beta sürümünün, Google Workspace’te gruplandırılmış çevrimiçi araçlarına, başlangıçta test kullanıcıları ile birlikte dağıtılacağını duyurdu. Google, AI’nın insanların Gmail, Google Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar, Meet ve Chat uygulamalarını kullanma şeklini değiştireceğini vaat ediyor.

Google Workspace (Ex G Suite), Google tarafından profesyoneller (şirketler ve okullar) için oluşturulmuş, Google’ın tüm uygulamalarını ve belirli araçlarını bir araya getiren ultra eksiksiz bir çalışma alanıdır.

  • İndirilenler: 1
  • Yayın tarihi : 01/18/2021
  • Yazar : Google LLC
  • Lisans : ticari lisans
  • Kategoriler:
    Ofis – Üretkenlik
  • İşletim sistemi : Çevrimiçi hizmet Tüm internet tarayıcıları

Google, Gmail’de Akıllı Yazmayı ve Google Dokümanlar’da otomatik olarak oluşturulan özetleri desteklemek için yıllardır yapay zekayı kullandı. Siz yazarken, tahmin edilen bir kelime veya kelime grubu yarı saydam harflerle görünür ve kullanıcılar tahmin edilen kelimeleri tamamlamak için kaydırabilir veya sekme tuşuna basabilir.

Gmail ve Dokümanlar sizin için yazıyor

İle Google’ın yeni özellikleri, üretken AI, kullanıcıların daha fazla ve daha az bağlamla yazmasına yardımcı olur. Gmail ve Dokümanlar’a bir konu girebilirsiniz, gerisi sizin için yazılacaktır. Örneğin, bir blog gönderisinde Google, işe alım yöneticilerinin bu yeni özelliği yeni bir çalışana hoş geldiniz e-postası yazmak için kullanabileceğini önermektedir. AI, e-postayı saniyeler içinde hazırlayacaktır; tek yapmanız gereken onu yazı stilinize, üslubunuza ve sesinize uyarlamak.

Uzun bir dizide, yapay zekadan konuşmanızı özetlemesini isteyebilirsiniz. Bu sohbete dayanarak, Dokümanlar’a gidebilir ve yapay zekanın kısa veya tüm bir kampanya yazmasını sağlayabilirsiniz. Ton ve sesi iş hedeflerinize ve şirket kültürünüze göre uyarlayabilirsiniz.

Otomatik olarak oluşturulan Slaytlar sunumu

Yeni araçlar daha sonra yapay zekanın brifinginizde yazdıklarına dayalı olarak eşlik eden bir Slaytlar sunumu oluşturabilir. Slayt gösterisinin yazılı içeriğine bağlı olarak görseller, temalar ve renkler sunuma benzersiz şekilde uyarlanabilir. Sunumda yapay zeka notlarınızı yazabilir.

Google E-Tablolar’da kullanıcılar, vaka veya kampanya hakkında müşteriler veya ortak çalışanlar için e-tabloda özel mesajlar oluşturabilir.

Kişiselleştirilmiş sohbet mesajları ve Meet iş akışları

Sohbette, AI’nın bireylere veya bir ekibe katıldıkları için teşekkür etmek üzere kişiselleştirilmiş mesajlar oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Oluşturulan gönderi hakkında ne düşündüğünüze bağlı olarak, AI’nın onu yeniden yazmasını, madde işaretleri eklemesini, kısaltmasını, daha resmi hale getirmesini veya rastgele bir ton için Google’dan “Kendimi şanslı hissediyorum” ifadesini kullanmasını sağlayabilirsiniz. .

Google Meet, kullanıcıların resmi ve iş görüşmelerinde üretkenliği artırmak için iş akışları oluşturmasına olanak tanıyacak.

Bu senin için ne anlama geliyor?

Google’ın yeni üretken yapay zeka özellikleri henüz genel kullanıma açık değil. Ve ne zaman müsait olacaklarını tam olarak bilmiyoruz. Şimdilik Google, olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için yapay zekanın yalnızca İngilizce olarak beta testini yapıyor.

Google, şirketin kullanıcıların yapay zekanın kontrolünü elinizde tutun ve onun yazısı. Bu, yapay zekanın üretimini değiştirmenin her zaman mümkün olduğu anlamına gelir.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15