Sonrasında bazı Google Hesabı abonelerinin dün konuşmalı yapay zeka sohbet robotu Bard’ı test etmelerine olanak tanıyarak, artık Google’ın Bard’ı kullanmayı umduğu en az bir yer biliyoruz. 9to5Google Google Mesajlar’ın en yeni Beta sürümünün, emoji simgesinin solundaki metin alanında ışıltılı Bard/Google AI simgesini içerdiğini keşfetti. Sonunda, Google, kullanıcıların bir mesaja yapay zeka tarafından oluşturulan bir yanıt kullanarak yanıt vermesine izin verecek gibi görünüyor. Yanıtın gönderilebilmesi için kullanıcıların yine de gönder düğmesine basması gerekecektir.
Şu anda Bard/AI simgesine basmak, metin alanında (TODO!) ifadesinin görünmesine neden olacaktır. Açıkçası özelliğin, konuşmanın bağlamına göre kısa yanıtlar öneren Akıllı Yanıt modelinin yerini alması gereken prime time için hazır hale gelmesine kadar kat etmesi gereken uzun bir yol var. Kullanıcılar, Bard’ı veya başka bir Google AI platformunu kullanarak göndermek için daha uzun ve daha ayrıntılı bir yanıt alabilir.

Bard’ı denemekle ilgileniyorsanız, bard.google.com adresine gidip yönergeleri izleyerek bekleme listesine katılmak için kaydolabilirsiniz. Onaylandıktan sonra bu, AI sohbet robotuna erişmek için kullanacağınız web adresidir.

Google’ın sahip olduğu hissine sahibiz bize Bard hakkında gösterecek ve anlatacak çok daha fazla şey var ve bunu 10 Mayıs’ta Google I/O yıllık geliştirici konferansını gerçekleştireceği zaman yapacak. İşte o zaman Android 14, Pixel 8 serisi, Pixel 7a, Pixel Tablet, Pixel Watch 2 ve Pixel Fold hakkında daha fazla şey duymalıyız. Google’ın, ChatGPT’nin entegrasyonunun ardından biraz ilgi görmeye başlamasıyla birlikte Yeni Bing’in altında olması gereken baskıyı göz önünde bulundurarak, şunları göreceğimizden eminiz: Google, etkinlik sırasında konuşmalı yapay zeka sohbet robotundan bahseder.
Google I/O 2023 açılış konuşmasını ve bireysel oturumları yakalamak istiyorsanız, şu tarihe kadar kaydolmanız gerekir: bu bağlantıya dokunarak ve Sık Sorulan Sorular başlığı altındaki Kayıt Ol düğmesine basın.telefon-1