Washington DC'deki Federal Ticaret Komisyonu genel merkezi

Washington DC’deki Federal Ticaret Komisyonu genel merkezi
resim: DCStockFotoğrafçılık (Doğrulanmış)

Federal Ticaret Komisyonu ortadan kaldırmak istiyor zor iptal abonelikler—hepimiz öyle değil miyiz? FTC’den gelen yeni bir teklif, tüccarların tüketicilerin kendilerini sözde ücretsiz denemelerden veya yinelenen aboneliklerden çıkarmasını kolaylaştırmasını gerektirecek. güncellenmiş bir politika ile komisyon “iptal etmek için tıklayın” olarak anılır.

Politika önerisi bu sabah FTC tarafından açıklandı. Komisyon açıkladı bilgi formu tüketicilerin sıklıkla yapabileceği yinelenen aboneliklerin kolaylığının keyfini çıkarın ve ücretsiz denemeler, ancak bu avantajlar satıcılar önemli bilgileri gizlediğinde, size gizlice fatura verdiğinde veya devre dışı bırakmayı neredeyse imkansız hale getirdiğinde bir sorun haline gelir veya iptal etmek. Teklifteki temel hüküm, bir aboneliği veya ücretsiz denemeyi iptal etmeyi başlatmak kadar kolay hale getirmek ve işletmelerin FTC’nin bir belgede atıfta bulunduğu şekliyle “basit bir iptal mekanizması” içermesini gerektirmesidir. basın bülteni.

FTC başkanı Lina M. Khan açıklamada, “Bazı işletmeler, tüketicileri artık istemedikleri veya en başta kaydolmadıkları abonelikler için ödeme yapmaları için çok sık kandırıyor” dedi. “Önerilen kural, şirketlerin bir aboneliği iptal etmeyi kaydolmak kadar kolay hale getirmesini gerektiriyor. Teklif tüketicilere zaman ve para kazandıracak ve abonelik hileleri ve tuzakları kullanmaya devam eden işletmeler ağır cezalara tabi tutulacak.”

Teklif iki hüküm daha içeriyor. Birincisi, tüketiciler üyeliklerini iptal ettiklerinde, ancak işletme tüketiciye bu ek teklifleri dinlemeyi kabul etme seçeneğini verdikten sonra satıcıların ek ürün veya hizmetler sunabilmelerini şart koşuyor. Başka bir deyişle, işletmeler reddedilme konusunda rahat olmaya başlamalıdır. İkinci hüküm, satıcıların bir aboneliğe kayıtlı müşterilere ücretlendirilmeden önce yıllık bir hatırlatma sağlamasını gerektirir. Bu, fiziksel ürünler içeren programlar için geçerli değildir.

FTC, bu yeni teklifin komisyonun incelemeye devam ettiği sırada geldiğini söylüyor. Olumsuz Seçenek Kuralfrenlemek için oluşturulmuş iptal edilmesi zor şeyler için yinelenen ücretler veya abonelikler dahil olmak üzere haksız veya aldatıcı uygulamalar. Bir tüketici yapmadığında Bir şeyden vazgeçtiğinizde, şirketler bunu kayıtlarını sürdürmek ve onlardan para almaya devam etmek için bir yeşil ışık olarak görebilirler.genel-7