E-posta gelen kutuları aldatıcı araçlardır çünkü zamanla yönetilmeleri zorlaşır ve kullanıcılar bulmaya çalıştıkları şeyi aramak için çok zaman harcamak zorunda kalır. Ve her yerde bir e-posta adresi kullanıyorsanız, bunu daha sonraki bir aşamada değiştirmek de acı vericidir. E-posta araçları genellikle farklı türde e-postaları tanımlayamaz ve bunları uygun şekilde gruplandıramaz. Hindistan merkezli girişim Flaş tüm e-ticaret ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir çözüm (e-posta kimliğini okuyun) oluşturarak çözmeye çalışıyor ve hatta hizmeti kullandığınız için sizi ödüllendirecek.

Flash — her ikisinde de mevcuttur iOS Ve Android — tüm alışveriş platformlarında kullanabileceğiniz bir e-posta kimliği (@flash.co alan adı ile) oluşturmanıza ve karşılığında kupon ve para iadesi gibi ödüller kazanmanıza olanak tanır. Uygulamayı Play Store veya App Store’dan indirdikten sonra, yeni bir e-posta kimliğiyle kaydolabilir ve alışveriş yapmak için tüm platformlarda kullanabilirsiniz. Bir sipariş verdikten sonra, uygulama içinden birden fazla gönderiyi de takip edebilirsiniz.

Görsel Kaynakları: Flaş

Gelen kutusu iki bölüme ayrılmıştır: Özenle Seçilmiş ve Diğerleri. Özenle Seçilmiş gelen kutusu, sipariş teslimi güncellemeleri ve kayıt doğrulamaları gibi önemli e-postaları içerirken, Diğer bölümünde promosyon e-postaları bulunur. Son birkaç haftadaki kullanımımda, bazı kayıt/doğrulama e-postalarının Diğer gelen kutusuna düştüğünü fark ettim. Başlangıç, bundan kaçınmak için filtreleme algoritmasını hala ütülediğini söyledi.

Flash’ın e-posta gelen kutusu şu anda gelişmemiş durumda. Yalnızca e-postaları iletebilir veya yanıtlayabilirsiniz. Flash, önümüzdeki ay kullanıcıların arşiv, otomatik iletme ve bayraklar gibi özelliklere sahip olacağını söyledi.

Görsel Kaynakları: Flaş

Uygulama, e-ticaret için yeni bir gelen kutusu oluşturmanın yanı sıra, Gmail gelen kutunuza bağlanmanıza da olanak tanır. Bu, uygulamanın son 12 aydaki siparişlerinizin bir özetini oluşturmasına ve e-ticaret harcamalarınızın bir raporunu göstermesine olanak tanır. Ayrıca uygulama, Gmail hesabınızdan gönderi takibi siparişlerini de alır.

Ödüller

Hindistan’daki neredeyse tüm e-ticaret ve ödeme hizmetleri, etkileşimi ve elde tutmayı artırmak için kullanıcılara bir tür ödül teklif etti. Flash’ın da birkaç tür ödülü vardır. Birincisi, belirli siparişleri tamamlamak veya @flash.co e-posta adresiyle bazı hizmetlere kaydolmak için kendi başına para iadesi sağlar.

Ayrıca Walmart’ın sahibi olduğu Myntra, Puma, eczane platformu Pharmeasy ve Warburg Pincus destekli elektronik markası Boat ile marka işbirlikleri aracılığıyla özel kuponları da var. İndirim kuponları, Hindistan e-ticaret pazarında standart bir uygulamadır. Google Pay, Paytm ve Tiger Global destekli Cred, bu kuponlardan tonlarca farklı şekil ve biçimde sunuyor. Ancak çoğu zaman kendilerine iliştirilmiş birçok uyarıları vardır.

Görsel Kaynakları: Flaş

Flash ayrıca, belirli bir marka üzerinden birkaç kez alışveriş yapmak veya belirli bir kategoride belirli bir süre içinde sipariş vermek gibi belirli “seriler” için ödüller sağlıyor. Bu, kullanıcıların hem Flash’tan hem de markalardan çeşitli ödüller kazanmasına olanak tanır. Başlangıç, ödüller için 1 Flash jetondan 1 rupiye dönüşüm sağlar. Kullanıcılar, Hindistan’ın yerel ödeme ağı olan UPI (Unified Payment Infercae) kimliklerini bağlayarak doğrudan banka hesaplarına para yatırabilirler.

Şirket

Flash, eski bir Flipkart yöneticisi olan Ranjith Boyanapalli tarafından geçen yıl Nisan ayında kuruldu. Şirket, Flipkart’ın kurucusu Binny Bansal, Cred’den Kunal Shah, Udaan’dan Sujeet Kumar ve Groww’s gibi kişilerin katılımıyla Global Founders Capital (GFC), White Venture Capital ve Zinal Growth gibi bir grup yatırımcıdan Kasım ayında 5,8 milyon dolarlık başlangıç ​​fonu topladı. Lalit Keşre.

Flash Boyanapalli başlamadan önce Walmart’ın sahibi olduğu Flipkart’ta kıdemli Başkan Yardımcısıydı ve burada şirketin fintech ve ödeme sektörlerini yönetiyordu. TechCrunch ile yaptığı bir görüşmede, tüketicilere değer sağlamak için çevrimiçi alışveriş yapanların verilerini kullanmanın büyük bir değeri olduğunu söyledi. Flash’ın fikrinin, tek bir e-posta kimliği aracılığıyla satıcılar arası veri zekasından yararlanmaya dayandığını söyledi.

Boyanapalli, “Hindistan’da her yıl birden fazla tüccardan alışveriş yapan ve ülkenin e-ticaret pazarında pazar harcaması açısından büyük katkısı olan yaklaşık 25 milyon elektrik müşterisini hedefliyoruz” dedi.

Bu alışveriş yapanların karşılaştığı zorluklardan birinin, farklı satıcılar tarafından gelen kutularına aşırı spam gönderilmesi olduğunu söyledi. Ayrıca, siparişleri e-posta yoluyla takip etmek zordur. Özellikle, Gmail sipariş izleme özelliklerini kullanıma sunmuştur, ancak şimdilik belirli coğrafyalarla sınırlıdır. Markalar için, daha düşük dönüşüm oranlarıyla sonuçlanan kupon bombardımanına tutulan müşterilerle etkileşim kurmak daha zordur. Boyanapalli, Flash’ın tüm bu sorunları tek bir uygulama aracılığıyla çözmeye çalıştığını söyledi.

Hem Hindistan’da hem de ABD’de sipariş takibi veya Shopify’s Shop uygulaması, Groupon ve Cashkaro dahil ödüller sunan çok sayıda e-ticaret uygulaması vardır. Ancak Flash, tüm bu işlevleri tek bir uygulamada bir araya getirdiği için bir avantajı olduğuna inanıyor.

Bernstein’a göre Hindistan’ın e-ticaret pazarı 2025 yılına kadar iki katına çıkarak 130 milyar doların üzerine çıkacak ve girişim bu rakamlara en çok katkıda bulunacak kişileri hedeflemeye çalışıyor. Ancak bu insanların büyük çoğunluğu, şu anda herhangi bir ödül programı için Flash ile top oynamayan hizmetler olan Amazon Hindistan ve Flipkart aracılığıyla alışveriş yapıyor.

İleride ne var?

Bu lansmandan sonra Flash, önümüzdeki birkaç ay içinde aylık raporlar, gelen kutusu arama, e-posta etiketleme, arşivleme ve otomatik yönlendirme gibi özellikleri kullanıma sunmaya odaklanıyor. Şirket ayrıca, e-ticaret ortaklarının hizmetlerine entegre edebilecekleri kendi “Flash ile Giriş” kimlik doğrulama mekanizmasını da kuruyor.

Girişim, özellik lansmanlarının yanı sıra, ürününü seyahat ve OTT (Over the air) hizmetleri satın alımları için ayarlayarak kategori genişletmeyi de düşünüyor. Böylece gelecekte, uygulama tüm biletlerinizi ve aboneliklerinizi yönetmenize izin verebilir. Flash, bu yıl e-ticaret pazarının yoğun olduğu ABD’de de tekliflerini sunmaya hazırlanıyor. Hindistan’dan çok daha büyük — hem yüksek değerli alışveriş yapanlar hem de brüt gelir açısından.genel-24