Souls benzeri oyunlar dünyasının önde gelen isimlerinden Lance McDonald’a göre, bugün erken saatlerde yayına giren güncelleme, 1.09 yaması, oyunun PC ve konsol sürümleri için merakla beklenen Elden Ring Ray Tracing güncellemesini içeriyor gibi görünüyor. Ancak, bu anlaşmanın bir püf noktası var.

Elden Ring Işın İzleme Güncellemesi Çıktı

Buna göre mızrak mcdonald, güncelleme özelliği ekliyor ve PS5 yamasının PC’nin 200MB’sine karşı 5GB’ta çalışmasının nedeni, PS5’in bu özelliğe yardımcı olmak için önceden derlenmiş gölgelendiricilere sahip olmasıdır. The Lands Between dünyası seyredilecek kadar muhteşem değilmiş gibi, ışın izleme güncellemesi gerçekten çok önemli ve Digital Foundry gibi uzmanların bu özellik güncellemesinin ayrıntılarına girmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ne yazık ki PC sürümü, performans ve görseller arasında bir denge oluşturmaya yardımcı olan DLSS’yi içermiyor. Umarım, DLSS desteği gelecekteki bir güncellemede eklenebilir, ancak öyle görünüyor ki PC’de Elden Ring için Ray Tracing’i çalıştırmayı düşünüyorsanız, karelerinizi sabit tutmak için ayarlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

Aşağıdaki yorumlar bölümünde yeni güncelleme hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

oyun-5