çok fazla var Counter-Strike 2 değişiklikleri Düşünmek gerekirse, ayak uydurmakta zorluk çekip çekmediğinizi tamamen anlıyoruz. Counter-Strike 2 yüzeysel olarak selefine çok benziyor olsa da, Source 2 motoru CS:GO’da mümkün olmayan yepyeni bir mekanik setinin kapılarını açıyor.

2015’ten beri Counter-Strike fısıltı ağı, Source 2 komplo teorileriyle çalkalanıyor. Sekiz yıl boyunca, teknoloji konusunda bilgili olmayanlar bile Source 2 ile tanıştı. Hayran yapımı çizimler sayesinde herkes Counter-Strike 2’de görsel iyileştirmeler bekliyordu, ancak Valve ücretsiz olarak ekstra bir yol kat etti. PC oyunu. Neyse ki, Counter-Strike 2 çıkış tarihi hemen köşede – FPS oyunu, 2023 Yazında başlaması planlanan Counter-Strike: Global Offensive’den ücretsiz bir yükseltme olacak.

Counter-Strike 2 değişiklikleri

Duyurulan her şeyle kendinizi hızlandırıyorsanız, doğru yerdesiniz. Counter-Strike 2 blog gönderisi yalnızca önemli değişiklikleri kapsar, ancak tüm söylentileri, doğrulanmamış ve sızdırılmış özellikleri ve bunların rekabetçi oyun için ne anlama geldiğini tek bir yerde topladık.

İşte büyük Counter-Strike 2 değişikliklerinin bir listesi:

  • Yükseltilmiş ve elden geçirilmiş haritalar
  • Yeni sis bombası dinamikleri
  • Alt tik sistemi
  • Yeniden tasarlanan görsel efektler ve ses
  • Oyun içi bağlar, bacaklar ve daha fazlası

Yenilenen Counter-Strike 2 haritaları

Source 2 motorunun yükseltilmesi, her haritaya görsel yükseltmeler getirdi, ancak yalnızca birkaçı tam bir elden geçirme için bıçaktan geçecek. Valve, tüm yerel ayarları üç kategoriye ayırdı: Revizyon, Yükseltme ve Touchstone.

Revizyon haritaları sıfırdan oluşturuldu, yani Valve bir dizi yeni kutu, pencere ve küçük ayrıntı ekleyebilir veya kaldırabilir. İyileştirilmiş Source 2 yıldırım sayesinde yükseltme haritaları önemli değişiklikler alacak. Örneğin Nuke, CSGO’nun kasvetli mavi estetiğine kıyasla çok daha canlı görünüyor. Bu aydınlatma değişiklikleri, oyuncuların Counter-Strike 2’yi ele geçirdiklerinde bu oldukça popüler olmayan haritaya yönelmelerine neden olabilir.

Mihenk taşı haritaları, efsanevi Dust 2 gibi minimum ince ayar gerektiren haritalardır. Ancak CT spawn, alt tüneller ve daha fazlası gibi bazı alanlarda bir renk paleti değişikliği fark edeceksiniz. Parlak ön ayar, Counter-Strike 2’deki Touchstone haritalarına da uygulanacaktır.

YouTube Küçük Resmi

Yeni sis bombası mekaniği

Çok oyunculu oyuna görsel yükseltme bekleniyordu, ancak sis bombalarındaki değişiklikler Counter-Strike topluluğunda şok dalgaları gönderdi. Daha önce, duman içi boş görünüyordu, ancak dış nesnelerle etkileşime girmeyecek. Mermiler, duvarlar, kutular ve el bombaları dumanı kımıldatmadı. Counter-Strike 2’de bunların hepsi değişecek.

Counter-Strike 2’deki dumanlar duyarlı ve 3D’dir. Duvarlardan ve bariyerlerden sızabilir, diğer dumanlarla karışabilir ve mermilere tepki verebilirler. Örneğin, bir sis bombasına kurşun sıkarsanız, kendinize göz atabileceğiniz bir deliğiniz olur. Patlama arttıkça yarattığı boşluk da artar.

Counter-Strike 2 sunucularını işaretleyin

Oyuncular 128 tıklama oranı istedi, ancak umduklarından fazlasını aldılar. Counter-Strike 2, tıklama oranından bağımsızdır, yani sunucular bir eylemin gerçekleştiği anı tam olarak bilir.

Daha önce oyun, eylemleri ayrı zaman aralıklarında değerlendiriyordu, yani tıklamalar arasındaki herhangi bir eylemin kaybolma riski vardı. Sıradan oyuncular için zar zor fark edilirdi, ancak yüksek bahisli oyunlarda her atış önemlidir. Counter-Strike 2’de sunucu, oyun durumunu tıklama hızından daha hızlı günceller. Bu, sunucunun bir sonraki işareti beklemek yerine istemcilere (oyuncuların bilgisayarlarına) sürekli güncellemeler gönderdiği anlamına gelir.
Yani sunucu, oyundaki tüm oyuncuların hareketlerini ve eylemlerini yalnızca tıklama oranıyla belirlenen ayrı aralıklarla değil, sürekli olarak hesaplayabilir. Bu güncelleme oynanışı ve genel hissi önemli ölçüde iyileştirecek.

YouTube Küçük Resmi

“Artık hareket etme ve ateş etme için tıklama oranı artık önemli değil. Sunucu, atışınızı yaptığınız, zıpladığınız veya gözetleme yaptığınız anı tam olarak bilecek. Ve sunucu, tıklamalar arasındaki kesin eylemlerinizi hesaplayacaktır, yani ne görürseniz onu alırsınız.” Valve, Counter-Strike 2: Moving Beyond Tick Rate videosunda söyledi.

Ancak, geri dönen oyuncular için bir dezavantaj da var. Alt onay güncellemesi, oyuncuların yeni dizilişler oluşturması ve bunları baştan öğrenmesi gerektiği anlamına gelir. Oyun testçileri, bazı hizmet programlarının hala çalıştığını, ancak çoğunun işe yaramadığını ortaya çıkardı. Yani, CSGO’da Diziliş Larry iseniz, antrenman sunucusuna geri dönmelisiniz.

Counter-Strike 2 görsel efektler ve ses

CSGO uzun zamandır marka dostu olmadığı için eleştirildi. Silahları, teröristleri ve kanı var. Valve, potansiyel sponsorları yatıştırmak için gerçekçilikten geri adım atmak yerine, oyuna başka bir strateji katmanı ekleme girişiminde daha fazla kan ekledi.

Yönlü kan etkileri (zamanla kaybolan), oyunculara dünyada hareket ederken bilgi verecektir. Oyunun taktiksel yönüne katkıda bulunmak için su, patlamalar, ateş, duman, namlu flaşları, mermi izleyicileri, darbe efektleri ve daha fazlası için yepyeni bir davranış var.

Bazı oyuncular, Valve’ın Valorant’ın kitabından bir sayfa almış olabileceğini bilmekten memnun olacaktır. Resmi blogda herhangi bir yerde bir ses radarından bahsedilmiyor, ancak meraklı oyuncular bunu fragmanlardaki belirli çekimlerde görebilir. Model yürüdüğünde, radarda düşmanların sizi ne kadar duyabildiğini gösteren bir dalga belirir. Valve bunu henüz onaylamadı, ancak muhtemelen rekabetçi oyuncuların Counter-Strike’daki adımların ne kadar önemli olduğunu göz önünde bulundurarak yararlanabilecekleri yeni bir özellik.

Counter-Strike 2 oyun içi bağlamaları ve daha fazlası

CSGO konsol komutlarını kullanarak manuel olarak bir tane oluşturmaya ihtiyaç duymak yerine oyuna atlama bağlamalarının eklenmesine işaret eden birkaç sızıntı vardı. Bunun yerine, tek yapmanız gereken zıplamak ve bir sis bombası atmak ve duman sürekli olarak olması gereken yere düşmelidir.

Diğer küçük eklemelerin yanı sıra Valve, eklenen bacaklar Counter-Strike 2’ye. Hiç fark etmediyseniz, CSGO oyuncuları etkisiz hale getirirken veya genellikle aşağı bakarken kendi bacaklarına bakamazlardı. İlk bakışta biraz ürkütücü gelebilir, ancak ek bilgi C4’ü etkisiz hale getirirken molotof yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Tüm bunların yanı sıra, Counter-Strike 2, oyuncu memnuniyetini artırmak için kafa vuruşları, vuruşlar ve vücut vuruşları için yeni seslere sahip olacak. Ayrıca oyunu oynarken birçok küçük kullanıcı arayüzü, ses, ortam ve satın alma menüsü değişikliklerini fark edebilirsiniz, ancak bunlar Valve’ın çok sevdiği FPS’de yaptığı büyük revizyonlardır.

Counter-Strike 2 değişiklikleri hakkında bilmeniz gereken tek şey bu. Bununla birlikte Counter-Strike Global Offensive bize veda edecek. Yine de, en iyi bilgisayar oyunlarından birinde biriktirdiğimiz anılar, oyunun oyun topluluğu üzerindeki benzersiz etkisinin bir kanıtı olmaya devam edecek. Ancak üzülmeyelim, bunun yerine oyun resmi olarak Counter-Strike 2’ye geçmeden önce CSGO derecelerinizi yükseltmeye odaklanmalısınız.

oyun-2