Amerikan kripto devi Coinbase, bugün Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir Wells bildirimi aldı. Coinbase’in Wells bildirimiyle ilgili başvurusunun ardından, şirket hisseleri mesai sonrası işlemlerde keskin bir düşüş yaşadı.

Bir Coinbase Başına SEC dosyalama Konuyla ilgili olarak şirket, devlet kurumu personelinin “Şirkete, SEC’in federal menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği iddiasıyla Şirkete karşı bir icra davası açmasını tavsiye etmek için bir ‘ön karar’ verdiğini bildirdiğini” yazıyor.

SEC ayrıca Çarşamba günü Tron’un kurucusu Justin Sun’a karşı olası menkul kıymet ihlalleri nedeniyle yasal işlem başlattı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, habere yanıt olarak kendinden emin bir duruş sergiledi. tweetleme şirketinin “yasalara uygun davrandığını, gerçeklere güvendiğini ve Coinbase’in (ve dolayısıyla daha geniş kripto topluluğunun) mahkeme önüne çıkma fırsatını memnuniyetle karşıladığını” söyledi.

İçinde ayrı tweet Armstrong, aynı ileti dizisinin bir parçası olarak gelen şirketin halka arz sürecindeki SEC incelemesinden ve S-1 dosyalamasının, kripto para birimi sahiplerinin dijital varlıklarının bir bölümünü kilitleyebilecekleri bir süreç olan “staking’e 57 referans” içerdiği gerçeğinden alıntı yaptı. varlıklar, genellikle bir tür getiri için. SEC, 30 milyon dolar para cezası ödeyen ve “hizmet olarak staking” teklifini sonlandıran Kraken dahil olmak üzere diğer kripto borsalarına karşı harekete geçti. SEC’in sözleriyle.

O sırada SEC dili, üçüncü taraf bir hizmet aracılığıyla staking yapmanın menkul kıymetler yasasına ters düşebileceğini gösteriyor gibi görünüyordu. Coinbase Wells bildirimi ve doğrudan takip eden şirketin yorumları, takip eden olayların, staking’in ne zaman normal menkul kıymetler yasası kapsamına giren bir faaliyet haline geldiği ve ek yasal gözetim olmadan izin verildiği durumlar konusunda daha fazla düzenleyici netliğe yol açabileceğini gösteriyor.

Dünyanın dört bir yanındaki kripto düzenlemesi, merkezi olmayan ekonomik manzaradan akan sermaye miktarı, müşteri koruma ihtiyacı ve biraz yeni bir teknoloji olması, blok zinciri tabanlı varlıklar ve bunların faaliyetlerinin hala iç içe geçmesi nedeniyle sıcak bir konudur. yatırımla ilgili mevcut hükümet kurallarının

Coinbase hisseleri, bu yazının yazıldığı sırada, normal işlemler sırasında değerinin yaklaşık %8,2’sini kaybettikten sonra mesai sonrası işlemlerde %13,8 daha değer kaybetti.

genel-24