Redfall kreatif direktörü Harvey Smith, geliştirici Arkane’nin vampir oyununun geliştirilmesi sırasında karşılaştığı çeşitli sorunların farklı bir stüdyoyu “bozacağına” inanıyor. üzerinde görünen Demir Lordlar podcast’iSmith liste dışı birçok COVID-19 salgını, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’na yapılan saldırı, cinayet eşek arıları, uzaylılar ve Austin, Teksas’taki yerel topluluktaki elektrik kesintileri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere Redfall’un geliştirilmesi sırasında meydana gelen gerçek dünya olayları.

“Bu ekip yol boyunca çok şey yaşadı. Bu projeye COVID’den önce başladık. Pandemi geçirdik, herkes evden çalışmaya başladı, Büyük İstifayı yaşadık. Austin’de kapanan birden fazla buz fırtınası yaşadık. Smith, “Elektrik şebekesi haftalarca kesildi. Bir süre suyumuzu kaynatmak zorunda kaldık. Ülkede bir ayaklanma oldu. Ülke genelinde önemli toplumsal hareketler oldu. Cinayet eşek arıları gördük” dedi. “Hava Kuvvetleri bir noktada uzaylılardan bahsediyordu. çok şey Son birkaç yıl içinde pek çok geliştirme ekibini boşa çıkaracağını düşündüğüm bir olay oldu.”

Şimdi oynuyor: Redfall Beklediğimiz Gibi Değil | Uygulamalı Önizleme

Smith şöyle devam etti: “Arkane’de insanları çok fazla çalıştırmadık. Salgının en kötü döneminde herkese Cuma günleri izin verdik. Şirket, süreyi uzatacak kadar nazikti. [release] Tarih, böylece kendimizi ölüme ezmek zorunda kalmadık. Sadece içine sevgi katmaya devam ettik.”

Redfall’un geliştirilmesi sırasında meydana gelen bir diğer önemli olay da stüdyo sahibi ZeniMax’in Microsoft tarafından satın alınmasıydı. Smith, bunun Arkane için bir “deniz değişimini” temsil ettiğini söyledi, çünkü kısmen stüdyonun daha az platforma odaklanmasına izin verdi çünkü PlayStation artık karışımdan çıktı.

Smith ayrıca Game Pass sayesinde Redfall için potansiyel izleyici kitlesinin Arkane’nin daha önce gördüğü her şeyden daha büyük olduğundan bahsetti. Smith, insanların Arkane’nin bir sonraki oyununun Game Pass’te çıktığını görebileceğini ve Game Pass sayesinde oyunu denemeyi seçebileceğini söyledi.

Redfall, konsol ve PC’de Xbox Game Pass için 2 Mayıs’ta çıkıyor. Oyunun, tek oyunculu modu için bile her zaman çevrimiçi olma gereksinimi vardır, ancak Arkane bu gereksinimi bir noktada kaldırabilir.

Arkane, Mayıs ayında konsol ve PC için Xbox Game Pass’te yayınlanacak. Daha fazlası için GameSpot’un son önizlemesine göz atın, “Endişelenmeyin, Redfall, Looter Shooter’a Kusursuz Bir Arkane Dönüşü Getiriyor.”

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1