Akıllı telefonlar, yıldan yıla iyileştirmelerin minimum düzeyde olduğu bir noktaya geldi. Bu nedenle, mükemmel gibi biraz daha eski bir modelde bir anlaşma ile karşılaşırsanız OnePlus 10 Pro, özellikle bütçeniz kısıtlıysa, onu tercih etmek daha mantıklı.

OnePlus 10 Pro, ortalama bir akıllı telefon kullanıcısının umursamayabileceği şeylere göre kullanılabilirliğe öncelik veren dengeli bir telefon. Mesela kameraları çok iyi olmasa da oldukça iyi ve iyi fotoğraf çekiyorlar. Ayrıca ikonik kamera markası Hasselblad’ın teknolojisini de içerir.

Üçlü kamera dizisinde 48 MP ana sensör, 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 3,3x optik yakınlaştırmalı 8 MP telefoto modülü bulunur. Apple iPhone 14 ve Google Pixel 6 gibi karşılaştırılabilir telefonlarda telefoto birimi yoktur.

Cihaz, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç AMOLED ekrana sahip, bu da iPhone 14 ve Pixel 6’nın sunmadığı bir şey. Uzun boy oranı sayesinde, diğer şirketlerin büyük telefonlarına göre tutması daha kolaydır. Yakışıklı, günlük işlemler ve orta derecede ağır oyunlar için oldukça hızlı olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yongası tarafından desteklenmektedir.

Telefon 5.000 mAh bataryaya sahiptir ve tüm gün boyunca size dayanır. Bir şekilde pili gün bitmeden bitirmeyi başarırsanız, 30 dakikalık bir şarj, yüzde 100’e geri getirmek için yeterli olacaktır. Bunun nedeni, telefonun 65W hızlı şarjı desteklemesi ve Samsung ve Apple telefonlarının aksine şarj cihazıyla birlikte gelmesi.

Hızlı ve güvenilir ekran altı parmak izi okuyucuyu kullanarak telefonun kilidini rahatça açabileceksiniz ve hala üç yıllık yazılım desteği var.

Yapmanız gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız bunun yerine OnePlus 11’i seçin, bu telefon çok az daha iyidir. Daha yeni Snapdragon 8 Gen 2 yongası, OnePlus 10 Pro gibi kablosuz veya ters kablosuz şarj yok, OnePlus 10 Pro’nun 32MP’sine kıyasla 16MP ön kamera, daha dar görüş alanına ve daha az optik yakınlaştırmaya sahip ultra geniş bir lense sahip.

Şu anda, OnePlus 11, OnePlus 10 Pro’dan daha pahalıdır. 699 dolara mal oluyor, oysa OnePlus, OnePlus 10 Pro’yu 799 dolar yerine 549 dolara satıyor. Telefon piyasaya sürüldüğünde 899 dolardı, yani temelde bir yıl öncesine göre 300 dolar daha uygun fiyatlı.

Şık bir tasarıma ve üst düzey özelliklere sahip yetenekli bir telefona ihtiyacınız varsa, ancak çok fazla harcamak istemiyorsanız, fırsatı yakalayın.telefon-1