kaydıktan sonra T-Mobile’ın 2020’de Sprint ile yaptığı mega birleşmenin hemen ardından, abone sayılarına göre ABD kablosuz servis sağlayıcıları hiyerarşisinde ikinci sıradan üçüncü sıraya, AT&T, büyük ölçüde sağduyulu reklamcılık ve… harika promosyonlar çağına girdi.

Amerika’daki en iyi kablosuz ağa kim sahip?

“En iyi”, böylesine karmaşık bir konu için açıkça oldukça öznel bir değerlendirme olduğundan, AT&T bugün öncelikle “Amerika’daki en büyük kablosuz ağ” etiketini talep etmeye odaklanırken aynı zamanda “herhangi bir ABD kablosuz sağlayıcısı arasında en iyi küresel kapsama alanını” lanse ediyor.

İkinci başlığın bağımsız ve nesnel olarak doğrulanması hemen hemen imkansız olduğu için, AT&T’nin “2,91 milyon mil kareden fazla” devasa yeni kapsama iddiasını şu anda olanla karşılaştırmaya devam ediyoruz. Verizon’un web sitesinde mevcut.

Big Red’in 4G LTE sinyali şu anda “yalnızca” 2,68 milyon mil kareden “fazla” erişilebilir durumda, bu da AT&T’nin gerçekten de bu belirli departmanda ülkenin lideri olduğunu doğruluyor gibi görünüyor.

Kesinlikle ilginç olan şey, AT&T’nin en son iddiasını, (teorik olarak) ülke lideri ağı tarafından kaç kişinin kapsandığı hakkında konuşmak için genişletmemesi, Verizon’un öncelikle bu sayıya, yani 327 milyona veya “üzerine” odaklanmasıdır. “ABD nüfusunun yüzde 99’u.

Bu nedenle, her iki operatörün de aynı anda “Amerika’nın en büyük kablosuz ağına” sahip oldukları konusunda ısrar etmelerine şaşırmayız.

AT&T’nin 5G sinyali ne olacak?

Ne yazık ki ABD kablosuz endüstrisi için yukarıdaki tartışma aşağıdakiler için geçerli değildir: 5G’nin durumu… karmaşık. AT&T’nin bugün 5G şebekesiyle ilgili paylaştığı en önemli istatistik, operatörün şu anda yararlanabileceği kişi sayısı olan “150 milyondan fazla”. orta bant 5G spektrumu.

Sonra Ma Bell çok daha sonraya indi ve orta bant 5G geliştirme ve genişletme sektöründe Magenta’dan daha yavaş bir başlangıç, toparlanmayı başarıyor çok fazla son bir yıl içinde kaybedilen zemin. Aslında, bu 150 milyondan fazla sayı, görünüşe göre taşıyıcının 2022 sonu için orijinal hedefinin iki katından fazla, ki bu açıkça dikkate değer.

AT&T ayrıca, 5G ağının bir bütün olarak ABD genelinde “yaklaşık” 24.000 şehir ve kasabada 290 milyon kişiye ulaştığını söylemekten gurur duyuyor; bu doğal olarak büyük bir sayı… T-Mobile’ın düşük bantlı “Genişletilmiş Menzil” 5G sinyali.

Bir hatırlatma olarak, AT&T’ler 5G ağı, en geniş (ama aynı zamanda en yavaş) “modern” hücresel bağlantı türünü sağlayan düşük bant teknolojisi, hız ve kullanılabilirlik arasındaki en iyi dengeyi sağlayan orta bant spektrumu ve süper hızlı sağlayan mmWave olmak üzere üç büyük bileşenden oluşur. AT&T’nin 2022’de sayısını ikiye katladığı ABD’deki belirli spor salonları ve havaalanlarında 5G+” kapsama alanı.telefon-1