Amazon şimdi Avrupa’da da TV pazarına giriyor ve az önce dokuz yeni televizyon duyurdu. Elbette akıllı TV’lerin tümü, Alexa desteği de dahil olmak üzere FireTV ürünlerinden bilinen akıllı özellikleri sunar ve akıllı ev merkezi olarak hizmet vermesi amaçlanır. NextPit, Londra’daki sunumda sizin için oradaydı ve ön sipariş vermenin neden gerçekten buna değer olduğunu anlatıyor!

Fire dizisinin HDMI dongle’ları ile Amazon uzun yıllardır televizyonlarda temsil edilmektedir. İnternet devi şimdi, Alexa desteği de dahil olmak üzere iyi bilinen Fire TV özellikleriyle kendi televizyonlarından oluşan bir dizi sunuyor. Televizyonlar üç farklı diziye ayrılmıştır.

Amiral gemisi serisinin akılda kalıcı bir adı olan “Fire TV-Omni-QLED” var ve 43 inçlik versiyonun fiyatı 599,99 Euro’dan başlıyor. Muhtemelen tahmin etmişsinizdir: Televizyonlarda 4K çözünürlüklü QLED paneller kullanılıyor ve ayrıca HDR 10+, HLG, Dolby Vision IQ ve HDR10+ desteği var. Panel parlaklığını ortam ışığına göre ayarlamak için ortam ışığı sensörleri de vardır.

Ayrıca tüm QLED modelleri, Amazon’un Ambient TV adlı özellik setini sunar. Buna, odada insanların olup olmadığını algılayan ve varsa içeriği otomatik olarak görüntüleyen televizyonlar da dahildir. Ayara bağlı olarak, diğer şeylerin yanı sıra panelde Alexa widget’larını, sanat eserlerini veya kendi fotoğraf albümlerinizi göreceksiniz. Bunun da ötesinde, televizyonu akıllı ev rutinlerinize entegre edebilir ve özellikle uyumlu güvenlik kameralarından canlı görüntüyü izleyebilirsiniz.

Bir büfe üzerinde Amazon Fire TV Omni QLED

Tasarım hakkında ne söylenebilir? Omni QLED serisi, nispeten ince çerçevelere ve ön tarafta büyük bir ekrana sahiptir. / © NextPit

Amazon, Fire TV Omni-QLED serisini 599,99 Euro’dan sunuyor, şimdi ön sipariş verebilirsiniz. 65 inçlik model 12 Nisan’dan itibaren, 43, 50 ve 55 inçlik diyagonal ekranlı daha küçük modeller ise 1 Haziran’dan itibaren teslim edilecek.

Fire TV 4 serisinin modelleri ayrıca kart genelinde HDR10 ve HLG ile 4K çözünürlük sunar, ancak ortam TV özellikleri ve QLED paneli yoktur. Alexa destekli uzaktan kumanda gibi çubuklardan bilinen Fire TV işlevleri de yerleşiktir. Amazon, 499,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla 43, 50 ve 55 inç boyutları sunuyor.

Son olarak Fire TV 2 serisi yeni başlayanlara yöneliktir ve iki farklı model sunar. 32 inçlik model 720p panel sunarken, 40 inçlik modelde hala 1080p var. HDR10, HLG ve Fire TV özellikleri de burada mevcuttur. 279,99 Euro’dan başlıyor. 2 ve 4 serisi şimdi ön sipariş edilebilir, Amazon akıllı TV’leri 12 Nisan’dan itibaren teslim edecek.

Üç farklı seriden Smart TV’lerin yanı sıra Amazon, Luna’yı Almanya’ya getireceğini de duyurdu. Bulut oyun hizmeti şu anda kullanıma sunuldu ve Amazon Prime üyelerine her ay ücretsiz olarak değişen çeşitli oyun seçenekleri sunuyor. Tüm oyun yelpazesine tam erişim istiyorsanız, aylık abonelik fiyatları 4,99 ile 17,99 Euro arasında değişen üç ek abonelik arasından seçim yapabilirsiniz. Ek olarak, Amazon şimdi Luna kontrol cihazını da 69.99 Euro’ya sunuyor, ancak oynamak için ona ihtiyacınız yok.

Avrupa için Amazon Luna'nın Sunumu

Amazon, bulut oyun hizmeti Luna’yı Almanya’ya getiriyor. / © NextPit

Amazon yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Oturma odanıza bir Fire TV koyar mıydınız – eğer öyleyse, hangisi? Bulut oyunlarıyla da ilgileniyor musunuz? Yoksa Google yakın zamanda Stadia hizmetini kapattıktan sonra konunun öldüğünü mü düşünüyorsunuz? Her zaman olduğu gibi, yorumlarda düşüncelerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!genel-27