Ubisoft, anlatı tasarımcılarının havlamalar yazmasına yardımcı olmak için bir yapay zeka aracı geliştirdi. Video sunumu. Havlamalar, oyunun dünyasını canlandırmaya yardımcı olan ortam değişikliği veya karakter etkileşimi gibi bir tetikleyiciden sonra NPC’ler tarafından söylenen sözlerdir. Ubisoft’un Ghostwriter AI aracı, anlatı ekibine ilk havlama taslağını sağlayarak bu esprileri yazmanın sıkıcılığını azaltmayı hedefliyor.

Ghostwriter nasıl çalışır, yazarlar bir karakter yaratır ve ardından karakterin deneyimlemesi için “bir olay veya durum” girer. Ardından araç, seçilen moda bağlı olarak bir havlamanın farklı varyasyonlarını oluşturur. Yazarlar daha fazla düzenleme yapabilir ve Ghostwriter ayrıca seçilen her satırdan yazarın kabul ettiğini öğrenir.

Ubisoft, Ghostwriter tanıtım videosunda “Ghostwriter, tekrar eden bir görevi daha hızlı ve etkili bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olmak ve onlara oyunların anlatısı, karakterleri ve ara sahneleri üzerinde çalışmak için daha fazla zaman ve özgürlük sağlamak için anlatı ekipleriyle el ele oluşturuldu” diyor. .

ChatGPT ve diğer AI araçları, son zamanlarda bu araçların önümüzdeki yıllarda oyun geliştirmeyi (ve belki de genel olarak hayatı) nasıl şekillendireceğine dair belirsizlikle birlikte tartışmalı bir vızıltıya neden oldu.

Ubisoft, AI araçlarına bakarken yalnız değil. roblox AI araçlarını da duyurdu Oyun Geliştiricileri Konferansı’ndaki bir malzeme oluşturucu ve bir kod yardımı özelliği gibi – Roblox geliştiricilerinin oyun oluşturmasını kolaylaştırmayı amaçlıyordu. Squanch Oyunları ayrıca High on Life’ın set dekorasyonları için Midjourney kullanıldı.

İlgili AI haberlerinde Google, ChatGPT rakibini piyasaya sürdü. ozan halka Şimdiye kadar erişim, başvurmayı ve bir bekleme listesine girmeyi gerektirir, ancak Bard, çok çeşitli konularda kullanıcılara yanıt verebilmesi açısından ChatGPT’ye benzer şekilde çalışır. Google, aracın söylendiği gibi “erken bir deney” olduğunu söylüyor kablolu.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1