Daha önceki bir sızıntıdan, iPhone 15 Pro modellerinin yeniden tasarlanmış düğmelerle geleceğini zaten duymuştuk, ancak daha da fazla ayrıntıyı ortaya çıkaran yepyeni ve sulu bir model var ama bu sefer normal iPhone 15 ve iPhone 15 Plus hakkında.

Özellikle, iPhone 15 serisi olduğu iddia edilen cam panellerin sızdırılmış görüntüleri, Pro olmayan iPhone’ların sonunda çentiği düşüreceği ve bunun yerine ilk olarak ekranda görünen yeni Dynamic Island iki parçalı kesikle değiştirileceği söylentisini destekliyor. iPhone 14 Pro ve benTelefon 14 Pro Max geçen yıl. (MyFixGuide aracılığıyla)

Birçoğu hala Dynamic Island’a göre çentiği tercih etse de, bu şüphesiz uzun süredir gecikmiş bir değişiklik, ancak öncekilere göre en önemli yükseltme olacak mı? Söylentiye göre, çentiği düşürmenin ve belki de daha ince tek tip çerçeveler (0,05 inç veya 1,5 mm) almanın yanı sıra, normal iPhone 15 birimleri, yalnızca 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olacak ve Always-on Display özelliğini devralmayacak. Çipin muhtemelen bir yıl daha eski olacağından bahsetmiyorum bile.
Teknoloji meraklıları ve sızıntı yapanlar arasında dolaşan bir başka söylenti de, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in Titanyumdan yapılmış yeni çerçevelerle geleceği, oysa şimdiye kadarkilerin paslanmaz çelik kullanılarak üretildiği (SeekDevice aracılığıyla). Bu iddia edilen değişikliğin onu bir yükseltme yapan iki ana faydası var – aynı anda daha dayanıklı ve daha hafif.
iPhone 15 serisiyle ilgili diğer fısıltılar arasında, karışık duygular uyandırmak için giderek daha fazla potansiyel bir hayal kırıklığı olarak görünen USB-C’nin tanıtımı yer alıyor. Apple’ın 2023 amiral gemilerinin, önceki yıllarda olduğu gibi Eylül ayında duyurulması bekleniyor.

Şimdilik, yeni iPhone serisi söz konusu olduğunda işler biraz iç açıcı görünmüyor, ancak Yazın sonuna kadar hala biraz zaman var, bu yüzden daha fazla spoiler gelmesi için bizi izlemeye devam edin!telefon-1