Nvidia iş odaklı modelini tanıttı AI şirketlerin özel verileri kullanarak yapay zeka modelleri oluşturmasına ve eğitmesine olanak sağlamak için tasarlanmış bulut hizmetleri.

bu GPU Yapımcının yeni AI Foundations hizmeti, görüntüleri, videoları ve 3D’yi kapsayan Nivida Picasso ve dil odaklı Nvidia NeMo’yu içeriyor. Kuruluşlar, markaya özgü AI modelleri oluşturmak için bu araçları kullanabilir. Uygulamalar, müşteri desteği ve içerik oluşturmayı içerir.

Ve firmanın metinden varlığa hizmeti, yaratıcı içerik dünyasındaki iki büyük oyuncunun dikkatini çekti: Adobe ve Shutterstock

‘Türünün ilk örneği’ işbirliği

Nvidia ve Adobe ortaklığı, şirketlerin pazarlama ve içerik oluşturma yeniliklerine odaklanarak “yaratıcı iş akışlarını ilerletmek” için yeni nesil gelişmiş üretken yapay zeka modellerini birlikte geliştirmesini sağlayacak. Lansmanından yeni çıktı Adobe Ateşböceği – Midjourney ve Stable Diffusion gibi oyunların üstesinden gelmek için ayarlanmış şirketin AI sanat üreteci.

Bazı yeni modeller Photoshop ile entegre olurken, İlk Gösterim ProVe Adobe After Effectsdiğerleri, üçüncü taraf geliştirmeyi teşvik etmek için Picasso bulut hizmeti aracılığıyla kullanıma sunulacaktır.

Ekip oluşturma konusunda Adobe’nin Baş Strateji Sorumlusu Scott Belsky, “üretken yapay zeka, müşterilerimize daha yaratıcı seçenekler sunabilir, işlerini hızlandırabilir ve içerik üretimini ölçeklendirmeye yardımcı olabilir” dedi.

Nvidia’da Kurumsal Pazarlama ve Geliştirici Programlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Estes, çağrıyı yineleyerek şunları söyledi: “İnanılmaz yaratıcı içerik ve dijital içerikleri verimli bir şekilde üretmek ve ölçeklendirmek için daha fazla fikir keşfetmelerine yardımcı olmak için işletmelere üretken yapay zekanın dönüştürücü yeteneklerini getirebileceğiz. deneyimler.”

Bu sırada, stok fotoğraf Shutterstock sitesi, metinden resme geçmek için türünün ilk örneği bir işbirliğini ortaya çıkardı 3D modelleme, varlıkları eğitmek ve oluşturmak için kullanılan Nvidia Picasso ile. Üretken yapay zeka, şirketin ışığı olan Creative Flow’da piyasaya sürülecek şekilde ayarlandı grafik tasarım yazılımıve profesyonel 3D varlık sitesi TurboSquid. Bununla birlikte, modelleme sürecini düzene sokmak isteyen içerik oluşturucuların beklemesi gerekecek – herhangi bir çıkış tarihi verilmedi, Shutterstock modellerin “önümüzdeki aylarda” tanıtılacağını belirtiyor.

Üretken yapay zeka şu anda dünyayı kasıp kavuruyor olabilir. Ancak, işletme liderlerinin kulaklarını dikmesi gereken, tescilli verileri kullanarak modelleri eğitme yeteneğidir. Teknik, markayla uyumlu içeriğin oluşturulmasını hızlandırmakla kalmayacak. Aynı zamanda, telif hakkına sahip oldukları sürece, bazı tartışmaları saptırabilecekleri ve yasal çekişmeler şimdiye kadar inatçı AI jeneratör platformlarına sahip olan.genel-6