Netflix bugün, “Gears of War” canlı aksiyon filminin “Doctor Strange” ve “Dune”daki çalışmalarıyla tanınan Jon Spaihts tarafından yazılacağını duyurdu.

“Gears of War, canlı karakterler, güzel tasarlanmış bir dünya ve savaşın ölümcüllüğünü ve takım arkadaşlarınızın yanında olmanın önemini eve götüren bir savaş sistemi ile tüm zamanların en iyi aksiyon oyunlarından biridir. Spaihts yaptığı açıklamada, sinema olmak istiyor ve bunun olmasına yardımcı olma şansına sahip olduğum için çok heyecanlıyım” dedi.

Netflix’in senaryoyu yazmak için Jon Spaihts’e dokunduğu haberi ilk olarak tarafından bildirildi. Çeşitlilik.

“Gears of War”, 40 milyondan fazla kopyası satılan popüler bir video oyunu serisidir. İlk oyun 2006 yılında Xbox 360’a özel olarak piyasaya sürüldü. “Gears of War”, insansı sürüngen sürüngen yaratıklar Locust Horde’un insanlığı tehdit ettiği Sera gezegeninde geçiyor.

Netflix’in canlı aksiyon filmi, insanların yok olmasını önlemek için Çekirgeleri yenmesi gereken çavuş Marcus Fenix ​​liderliğindeki bir piyade ekibi olan Delta Squad’ın hikayesini keşfedecek.

Sonunda bir “Gears of War” filminin çekiliyor olması birçok oyuncuyu rahatlattı. Filmi uyarlamak için birçok girişimde bulunuldu. Örneğin, New Line Cinema 2007’de geçici olarak haklara sahipti ve Evrensel 2018’de oyunu uyarlaması için “Collide” yazarı F. Scott Frazier’i getirdi, ancak hiçbir şirket bunu gerçekleştirmedi.

Kasım 2022’de Netflix ortak oyunun arkasındaki geliştirici The Coalition ile. Netflix, filmin yanı sıra bir de yetişkin animasyon dizisi yapacak. Flama, daha fazla hikaye için de potansiyel olduğunu söyledi.

The Coalition, “Gears of War’u hayata geçirmek için Jon ve Netflix ekibiyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” diye ekledi. “Jon, destansı bilim kurgu evrenleri yaratma yeteneğine sahip usta bir hikaye anlatıcı ve Gears of War’ı gerçekten seviyor. Serimizi onurlandırmak ve hayranlarımıza otantik bir hikaye sunmak için daha iyi bir ortak isteyemezdik.”genel-24