Instagram’a daha fazla reklam geliyor ve bu sefer platformun arama sonuçlarını istila ediyorlar. İçinde blogunda bir yazı, Instagram, şirketlerin, Instagram’ın arama sonuçlarında bir gönderiye dokunduğunuzda görünen akışa reklam kaydırmasına izin vermeye başladığını söylüyor. Değişiklik şimdilik sadece bir test, ancak Instagram yeni yerleşimi “önümüzdeki aylarda” küresel olarak başlatmayı planlıyor.

Instagram’ın gönderisi belirsiz bir şekilde reklamların “aktif olarak işletme, ürün ve içerik arayan insanlara ulaşacağını” belirtirken, şirket sözcüsü Shenny Barboza o zamandan beri bunu doğruladı. Sınır “reklamlar, kapsamımıza giren arama terimleri için gösterilecek” toplum Ve öneri yönergeler.” Bu, potansiyel olarak bu kriterleri karşılayan tüm aramalarda reklam görebileceğimiz anlamına gelir.

İşte Instagram’ın “hatırlatıcı” reklamlarının nasıl görüneceği.
Resim: Instagram

Arama sonuçlarındaki reklamlara ek olarak Instagram, göründüğünden daha az can sıkıcı görünen “hatırlatıcı reklamlar” adı verilen bir şey de sunuyor. Size yaklaşan bir etkinliği veya önemli bir tarihi hatırlatmak için anlık bildirimler gönderirler – ancak neyse ki, yalnızca bunları almayı seçerseniz. Instagram tarafından gösterilen örnekte, sezon prömiyeri için bir reklama gömülü “Bana hatırlat” seçeneği var. Yürüyen ölü. Bu seçeneğe dokunmak, etkinlikten bir gün önce, 15 dakika önce ve başlangıç ​​saatinde gerçekleşen bir hatırlatıcıyı etkinleştirmenizi sağlar.

Instagram, yıllar içinde yalnızca platformun Keşfet sayfasını, Keşfet akışlarını, Makaraları, Hikayeleri ve hatta kullanıcı profillerini dolduran daha fazla reklam ekliyor. Instagram’ın onları arama sonucu akışlarına da getirmesine şaşırdığımı söyleyemem, ancak platformun, gezinmemin reklamlarla kesintiye uğramadığı başka bir bölümünü daha kaybetmenin yasını tutacağım.

21 Mart 18:56 ET Güncellemesi: Bir Instagram sözcüsünden bir açıklama eklemek için güncellendi.

genel-2