Yine başka bir gece geç saatlerde videoEski başkan Donald Trump Yayınlanan Gerçek Sosyal Salı günü tutuklanacağını söylese de hakkında “cadı avı” olduğunu iddia ediyor. Tutuklama yapılmadı, yetkililer tarafından da doğrulanmadı ve Trump’ın avukatı, eski başkanın kendisine yöneltilen suçlamalardan korkmadığını ve bunun yerine “Üzgün ​​olduğunu” söylüyor. [about] neler oluyor,” CNBC bildirildi.

Trump şu anda Manhattan Bölge Savcılığı tarafından eski avukatı Michael Cohen’e geçen 130.000 dolarlık sus parası tutarındaki yasal masrafların geri ödendiği iddiasıyla soruşturuluyor. Fırtınalı Daniels davası. Soruşturma, 2016 seçimlerinden önceki akşam Cohen’in Daniels’a Trump’la bir defalık cinsel ilişki yaşaması konusunda sessiz kalması için para ödediğini iddia ediyor.

“Fırtınalı ‘Atsuratlı’ Daniels” soruşturmasını “gasp planı” olarak nitelendiren Trump, videoda “Hepsi hasta ve bu yalan haber” dedi.

Trump’ın potansiyel iddianamesi, 2024 seçimleri için bir platform oluşturmak için yarışırken ortaya çıkıyor ve Truth Social’da konuşan Trump, kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında şunları söyledi: onları durdurabilir.”

Son birkaç gün içinde Trump, destekçilerini toplamak için adımlar attı, onları New York City adliyesi önünde protesto etmeye teşvik etti ve destekçilerinden tutuklanmasına karşı bir dilekçe imzalamalarını ve binlerce dolar bağışlamalarını isteyen toplu e-postalar gönderdi.

“SİZİN gözünü korkutmaya ve oyunuzu iptal etmeye çalışıyorlar!” Trump’ın ekibi Pazartesi günü destekçilerine bir e-posta yazdı, İş İçeriği bildirildi. E-postada, “Bu nedenle, Başkan için Trump 2024 kampanyası, sizin gibi Amerikalılardan milyonlarca ve milyonlarca dilekçe imzası topluyor, bu olası tutuklama tehditlerini KINIYOR,” dedi.

Trump, “74 milyon vatanseverden” dilekçeyi imzalamasını istedi, ancak talebin uyarısı, destekçilerinden kampanyasına 3.300 dolardan fazla bağış yapmalarını isteyen bir sayfaya yönlendirme. Satış noktası, sitenin paranın neye gideceğini belirtmediğini ve kaç imza alındığını göstermediğini bildirdi.

Manhattan Bölge Savcılığından daha fazla bilgi henüz yayınlanmadı, ancak Trump suçlanırsa, suçlamalarla karşı karşıya kalan ilk eski ABD başkanı olacak.genel-7