Final Fantasy XI’in geliştirme ekibi, geliştiricilerin kariyerlerine başka projelerde devam etmelerini sağlamak için küçülüyor. Sonuç olarak hayranlar, Square Enix’in 2000’lerin başındaki MMORPG’sine gelecek güncellemelerin kapsamının “oldukça kompakt” olmasını bekleyebilirler.

Haber, resmi bir FFXI’nin parçası olarak geliyor Blog yazısı 2012’den beri rolde görev yapan oyunun uzun süredir yapımcısı olan Akihiko Matsui’nin yönetimi Yoji Fujito’ya devrettiğini duyurdu. Blog gönderisinde Fujito, geliştiricinin FFXI için ileriye dönük planlarını özetledi ve ekibin “Vana’diel’in sunduğu her şeyden şimdiye kadar sahip olduğunuz şekilde yararlanmaya devam edebilmeniz için destek sağlamaya devam edeceğine” söz verdi. Ayrıca, uzun süredir devam eden FFXI geliştiricilerinin diğer geliştirme fırsatlarını takip etmesine izin vermek için ekibin ölçeğinin küçültüleceğini de duyurdu.

Fujito, “Geliştirme ekibimizin çoğu, uzun yıllardır yalnızca Final Fantasy XI’de hizmet verdi,” dedi. “Ancak, FFXI ekibinde tam zamanlı olarak kalmak, geliştirici olarak kariyerlerinde belirli fırsatlardan vazgeçmek anlamına gelir. Geliştiriciler için, yeni teknolojilerle çalışmak ve emeklerinin meyvelerinin yeni ürünlerde şekillendiğini görmek büyük bir motivasyon kaynağı olabilir. ve büyüme fırsatı. Bu nedenle, geliştiricilerimizi yalnızca FFXI ve onlarca yıllık teknolojisi üzerinde çalışmakla sınırlamak yerine, diğer geliştirme ortamlarında deneyim kazanmalarına ve öğrendiklerini FFXI’ye geri getirmelerine izin vermenin daha iyi olacağına inanıyorum.”

Fujito, bu kararın FFXI ekibinin küçüleceğini ve oyunun gelecekteki güncellemelerinin “sonuç olarak oldukça kompakt” olacağını söyledi. Ekip, orta ve uzun vadede operasyonlarını “stabilize etmeye” odaklanacak. Fujito, bu hedefin bir kısmının, oyunun bazı arka uç donanımlarını değiştirmek olacağını, bunun da bazı güncellemeler için normal bakım sürelerinden daha uzun sürmesine neden olabileceğini, ancak “operasyonların uzun vadeli istikrarını sağlamak için gerekli” dedi.

Final Fantasy XI yirmi yıllık olabilir (başlangıçta 2002’de PlayStation 2 ve PC için piyasaya sürüldü) ancak yine de oyuna ve sayısız içeriğine erişmek için ayda 12 dolarlık bir abonelik ücreti ödemeye istekli özel bir topluluğa sahip. genişletmeler. Bu arada, Square Enix’in ikinci (veya teknik olarak üçüncü) bir Final Fantasy MMO denemesi olan Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, son yıllarda bazı eşzamanlı oyuncu rekorlarını kırarak her zamankinden daha popüler.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1