Apple’ın aygıtlarında, özellikle de iPhone ve Apple Watch’ta, kendileriyle çalışan çevre birimleri üreten çok sayıda üçüncü taraf üretici bulunur. Ancak Apple, ürünleri arasında belirli bir ilişki kurarak üçüncü taraf seçenekler denizinde öne çıkan aksesuarlar yaratma konusunda benzersiz bir konumdadır.

yeni patent şirkete son zamanlarda Apple’ın bir noktada Apple Watch için benzersiz bir etkiye sahip olacak özel bir kayış türü çıkarabileceğine dair ipuçları verildi. Aslında, patent iki benzersiz efektten bahsediyor – belirli bir uygulamayı açmak ve görüntülenen temayı grubun rengine uyacak şekilde değiştirmek.
millet olarak AppleInsider Apple, bununla bir şekilde ilgili başka bir patent almıştı. Kullanıcının istediği zaman rengini değiştirebileceği bir tür Apple Watch kayışını tanımlıyordu. Bu nasıl olur diye mi soruyorsun? Pekala, çok basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, saat, filamanlara dokunmuş elektrokromik bir katmana sahip bir banda voltaj uygulayacaktır.

Bu yeni patent, sadece yakın alan iletişiminin (NFC) kullanılmasını gerektirdiği için daha gerçekçi görünüyor. Saat, bandın içine yerleştirilmiş NFC etiketini okur ve bir tür tepkiyle takip ettiği varsayılan onu tanımlar. Bu, kullanıcıyı orijinal/sertifikalı bir Apple ürünü varsa ve “gölgeli” olmayan bir ürün varsa uyarmak için de kullanılabilir.

Bu hala bir patent, bu yüzden fikrin gerçek bir ürüne dönüşüp dönüşmeyeceğinden hiç emin olamayız, ancak Apple’ın popüler giyilebilir cihazından daha fazla kontrol ve kar elde etmesi için mükemmel bir yol gibi görünüyor. Yine de çok daha havalı olan şey, renk değiştiren bant. Pek çok akıllı saat sahibi, onları bir moda aksesuarı olarak kullanıyor ve bu, Apple Watch’u çok yönlülük açısından en üst düzey hale getirecek.telefon-1