Depremler, uyarı yapılmadan ortaya çıkan ve birkaç dakika içinde yıkıcı hasarlar verebilen doğal afetlerdir, masum hayatların kaybından bahsetmeye bile gerek yok. Sizi böyle bir şeye daha iyi hazırlamak için, Android akıllı telefonunuz için deprem uyarıları kılavuzumuz sonraki hamlelerinizi dikkatli bir şekilde planlamanıza yardımcı olacaktır.

Google ayrıca, Android akıllı telefon sahiplerinin deprem uyarıları hakkında sahip olabilecekleri yararlı ve uzun bir soru listesi de sağladı.

Her Android akıllı telefonun farklı bir arayüzü olsa da, deprem uyarılarını etkinleştirme süreci aynıdır. Özelliğin varsayılan olarak etkinleştirilmediğini varsayarsak, bu yardımcı eklentiyi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Her zamanki gibi, içeri girmelisin. Ayarlar akıllı telefonunuzun bölümü.

Aşama 1: Girdikten sonra Ayarlar menü, şuraya git: Güvenlik ve acil durum. Bu seçenek, akıllı telefonunuza bağlı olarak bu bölümün üstünde veya altında verilebilir. Bu vesileyle, bir OnePlus Nord’umuz var, bu yüzden onu görmek için biraz aşağı kaydırmak zorunda kaldık.

Adım 2: İçinde olduğunuzda Güvenlik ve acil durum bölümünde, Acil durumda iletişim kurulacak kişiler, Tıbbi bilgiler ve daha fazlasına kadar birçok özelliği fark edeceksiniz. Ayrıca fark edebileceksiniz deprem uyarılarıbunun üzerine dokunun.

Aşama 3: Kolayca görebileceğiniz başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz. deprem uyarıları geçiş düğmesi. Özellik etkin değilse, üzerine dokunun.

Adım 4: Deprem uyarılarını etkinleştirmenin bir diğer ön koşulu da konum takibinin etkinleştirilmesidir. Konum izleme etkin değilse, mesajı alacaksınız Deprem Uyarıları kullanılamıyor: Konum anahtarı kapalı.

Geçişin altındaki uyarı, yalnızca konum izleme kapalıysa veya özellik bölgenizde mevcut değilse verilir.

Konumunuzu etkinleştirdikten sonra, anahtarın hemen altındaki uyarı kaybolursa, Deprem uyarılarını başarıyla etkinleştirmişsiniz demektir. Hala uyarı mesajı alıyorsanız bu, Google’ın özelliği bölgenizde etkinleştirmediği anlamına gelir. Şirket ayrıca uyarının nasıl görüneceğini göstermek için bir ‘demo’ sunacak kadar nazikti.

Android akıllı telefonunuzda deprem uyarılarını etkinleştirin
android-telefonunuzda-deprem-alert-adım-3-2'yi etkinleştirin

Android akıllı telefon sahipleri zorluk yaşamaya devam ederse, bu uyarılar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi tercih edebilirler. bu bağlantıya tıklamak. Deprem uyarılarını etkinleştirmek, böyle bir doğal afetle uğraşmanın yalnızca yarısıdır. Google’ın sahip olduğu sağlanan güvenlik bilgileri Bir deprem olursa bundan sonra ne yapmanız gerektiği konusunda. Ayrıca, böyle bir zamanda çok işinize yarayacak olan deprem acil durum erzak çantalarının nasıl hazırlanacağına dair ipuçlarına da göz atmanızı öneririz.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17