Yazarlar Birliği şu anda Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği ile yeni bir sözleşme için görüşmelerde bulunuyor.

Yazarlar Birliği şu anda Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği ile yeni bir sözleşme için görüşmelerde bulunuyor.
resim: Alex Milauer (Doğrulanmış)

Gibi Chat-GPT, insan ırkını nasıl ele geçireceği hakkında daha fazla şey öğreniyor, Amerika Yazarlar Birliği kesinlikle onun önünde durmuyor. Film ve televizyon yazarlarını temsil eden işçi sendikası, geçtiğimiz günlerde Chat-GPT gibi yapay zekanın, insanlar katkılarından dolayı takdir aldığı sürece senaryo yazmasına izin vermeyi önerdi.

Buna göre Çeşitlilik, WGA’nın önerisine göre, bir insan yazar bir senaryo yazmak için Chat-GPT’yi kullanabilir ve yazma kredisini veya prodüksiyondan kazanılan artıkları paylaşmak zorunda kalmaz. Aynı şekilde, bir stüdyo, yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir senaryoyu düzenlemeleri ve yeniden yazmaları için bir insana verebilir ve insan yazar, projedeki ilk yazar olduğu için krediyi elinde tutar. Daha spesifik olarak, WGA’nın önerisi, AI tarafından oluşturulan metnin dikkate alınmaması gerektiğini belirtir. “edebi malzeme” veya Bir senaryonun dayanabileceği romanlar, oyunlar veya dergi makaleleri için bir şemsiye terim olan “kaynak malzeme”.

WGA’nın önerisi ayrıca, yapay zekayı bir yaratıcıdan çok bir araç olarak ele almayı öneriyor, bu da yazarların yazılım şirketleriyle bir komut dosyasının veya projenin sahibi olduğu konusunda müzakereleri önlemesine yardımcı olabilir. Teklif işçi sendikası olarak geliyor müzakere eder Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği ile yeni bir sözleşme.

Yazarlar Birliği, Gizmodo’nun yorum talebine hemen geri dönmedi.

Variety’nin işaret ettiği gibi, WGA’nın son zamanlarda Chat-GPT’nin derebeyi OpenAI’nin öngördüğü bir raporun zamanında olduğu gibi, profesyonel yazı projelerinde yapay zekanın düzenlenmesi çağrısında bulundu. O ABD işgücünün %80’i sonunda bir kapasitede yapay zekadan etkilenmek. OpenAI araştırmacıları ve Pennsylvania Üniversitesi’nden bir araştırmacı tarafından yayınlanan makalede, programcıların ve yazarların yapay zekanın önümüzdeki yıllarda alanlarını önemli ölçüde etkileyebileceğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, WGA’nın tartışmasındaki eksik parça, sendikanın tamamen yapay bir zeka tarafından bir insan müdahalesiyle yazılan projeleri nasıl ele alacağı gibi görünüyor. Tamamen bir yapay zeka tarafından yazılan tutarlı bir senaryo abartılı görünse de, yapay zeka tarafından oluşturulan kurgu zaten sorun yaratıyor. Ödüllü bilimkurgu dergisi Clarkesworld, yapay zeka tarafından üretilen bir dizi öykünün derginin gelen kutusunu doldurmasının ardından yazarlardan gelen öykü gönderimlerini kapattı..

Yapay zeka, sohbet robotları ve makine öğreniminin geleceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Kapsamımızın tamamına göz atın yapay zekaveya kılavuzlarımıza göz atın En İyi Ücretsiz AI Sanat Üreticileri Ve OpenAI ChatGPT Hakkında Bildiğimiz Her Şey.genel-7