Volkswagen, GAZ grubunun açtığı davaya ilişkin yorumda bulunarak, GAZ ile ilişkilerinin iyi bir şekilde sona ermesi nedeniyle buna şaşırdıklarını söyledi.

GAZ’ın iddiasının farkındayız ve şu anda bu davanın materyallerini öğreniyoruz. Yıllar boyunca iyi iş ilişkilerimiz olduğu ve ortaklığımızın 2022’nin ortalarında karşılıklı olarak kararlaştırılan şartlarla sona erdiği göz önüne alındığında, bu aşamada GAZ’dan bir dava almak bizi şaşırttı.


volkswagen


Fotoğraf: Autonews.ru

Volkswagen şu anda, Kaluga’daki 4.000’den fazla çalışanı olan fabrika da dahil olmak üzere Volkswagen Group Rus’taki hissesinin güvenilir bir Rus yatırımcıya satışı için Rus hükümetine onay başvurusunda bulunuyor.

Bu aşamada daha fazla ayrıntı sağlayamayacağımızı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Davanın, etkilenen çalışanları istihdamda tutmayı amaçlayan bir anlaşmayı geciktirmeyeceğini umuyoruz.


volkswagen

GAZ grubunun basın servisi durumla ilgili yorum yapmadı. Daha önce Rus Volkswagen fabrikasının tutuklandığı ve GAZ’ın Volkswagen’den 15.6 milyar ruble tazminat talep ettiği bildirildi.genel-22