Popüler video oyunu Rust’ın geliştiricileri Facepunch Studios, aldıkları ölüm tehdidi nedeniyle hayranlarıyla buluşacakları bir etkinliği iptal etti. Bu buluşma, bu yılki San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) yapılacaktı. Ne yazık ki, Facepunch’taki geliştiriciler tehdidi çok ciddiye almak zorunda kaldı ve bu nedenle kimse eğlenemiyor.

Peki, olay ne hakkındaydı? Etkinlik, 2023 GDC etkinliğinin yakınında gerçekleşecek bir buluşma ve selamlamaydı ve Facepunch hayranlarının katılımcılar ve hayranlarla Rust hakkında konuşmak, geliştiricilerle portföylerini paylaşmak ve hatta bir “konuşma” yapmak için buluşacağı bir etkinlik olması gerekiyordu. mağaza”. Ne yazık ki, geliştirme ekibi ciddiye almaları gereken bir ölüm tehdidi aldığında, kahkahalar ve neşe erken durdu ve etkinliği tamamen iptal etmelerine neden oldu.

Bu duyuru, aşağıda da görülebileceği gibi geçen hafta geldi:

Rust Yapımcı Alistair McFarlane PC Gamer’a söyledi ne yazık ki, bu tür tehditler geliştiriciler için oldukça yaygın. Aslında, sevmedikleri değişikliklere sosyal medyada saldırma eğiliminde olan oyunculardan geliyorlar. Ek olarak, oyundaki değişikliklerin bir şekilde hile yapmayı engellemesinden de hoşlanmadıkları için hile topluluğundan başka bir taciz ve tehdit kaynağı da geliyor.

Yapımcı ayrıca, bu tehditlerin personel ve ailelerinin ifşa edilmesini içermesi nedeniyle personelin değişen kişisel ayrıntılara başvurmak zorunda kaldığını belirtti. Konum GDC olayı için halka açıklandığından, birkaç kişi Rust geliştiricilerine onları öldüreceklerini söylemeye başladığından ölüm tehditleri kendilerini bekletmedi. Böylece Facepunch, bir güvenlik riskini önlemek ve personel için endişeye neden olmak için buluşmayı iptal etmek zorunda kaldı.

Tabii ki, topluluk bu duyuruya hayal kırıklığıyla yanıt verdi, ancak bunun bu tür tehditleri alan ilk (ne de son) stüdyo olmadığını zaten biliyoruz. Rust’ın hikayesi, geliştiricilerin kandırıldığı veya ölümle tehdit edildiği birçok taciz ve güvenlik riski hikayesinden sadece biri. Facepunch yine de GDC 2023’ü bekleyecek. Ek olarak, yukarıda sağlanan bir e-posta aracılığıyla geliştiricilerle iletişime geçebilirsiniz.

McFarlane ayrıca, tehdit edici boyutların bu utanç verici görüntüsüne rağmen, çoğu Rust hayranının geliştiricinin seçimlerine hâlâ saygılı ve destekleyici olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle, bu küçük alt kümenin eylemlerine rağmen Rust hayranlarının çoğuna karşı hiçbir kötü niyet yok. Daha fazlası için takipte kalın.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17