İspanyolca Leer.

Metallica’nın sahip olduğu çoğunluk hissesini satın aldı ABD’deki en büyük ve en önemli plak şirketlerinden biri olan Furnace Record Pressing’de vinil satışGeçen yıl 1987’den beri ilk kez CD satışlarını geride bırakan Metallica’nın yeni satın alımı, onlara eski olanın yeniden yeni olduğunu çok yüksek sesle hatırlattı.

Vinil plaklar, müzikseverler arasında bir rönesans yaşıyor. Metallica o zamandan beri yeni bir albüm çıkarmasa da Kablolu…Kendi Kendini İmha Etmek İçin verilerine göre 2016’da 2022’de 387.000’den fazla plak sattı. Reklam panosu. O yıl, ABD’de satılan en çok albüm listesinde 2021’de sattığı 337.000 albümün zirvesinde altıncı sırada yer aldı. Metallica’nın Furnace için ödediği fiyat açıklanmadı; grubun üyeleri şimdi Furnace’in tahtasında oturacak.

Metallica’nın yedi yıl aradan sonra ilk albümünü önümüzdeki birkaç hafta içinde çıkarması ve grubun birçok kişiye satış yapması için zemin hazırlaması bekleniyor. birçok 2023’te daha fazla plak kaydı.

metal grubu ile çalışıyor Fırın Kaydı1996 yılında Virginia’da kurulan , yıllardır. tarafından bildirildiği gibi ÇeşitlilikPlak basım şirketi, 2014’ten beri Metallica’nın birçok klasik ve efsanevi albümün lüks kutulu set versiyonları da dahil olmak üzere beş milyondan fazla albüm üretti. Hepsini öldür Ve Yıldırım Sür. Muhtemelen en son sezon yabancı şeyler ayrıca satışlarda büyük bir rol oynadı ve birçok hayranın kendi vinil versiyonunu istemesine ilham verdi. Kukla ustası.

Tüm bunlar ve müzik piyasasının durumu, grubu Furnace’e yatırım yapmaya teşvik etmiş görünüyor. 2022’de Metallica’nın kapsamlı kataloğundan yaklaşık 900.000 plak üretildi ve grubun yeni yatırımıyla bu sayı muhtemelen artacak. Grubun baş şarkıcısı ve gitaristi James Hetfield’ın sözleriyle, hedef, hayranların “gelecekte yüksek kaliteli kayıtlara erişmeye devam etmesi”.

Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği’nin son raporuna göre, 2022’de CD’lerden daha fazla plak satışı otuz yıldır ilk kez (33 milyon CD’ye karşılık 41 milyon plak). . Rapora göre sadece 2022’de plak satışlarından elde edilen kâr %17 artarak 1,2 milyar dolara ulaştı.genel-7