Resmi olarak yarım yıldan az bir süre kaldı. Apple, tanıtıyor iPhone 15 serisi. akım varken iPhone 14 ailesi hala 2023’te satın alınacak en iyi telefonlar, halefi neredeyse kesinlikle bu yıl piyasadaki en güçlü amiral gemisi olacak.

Apple, ham performanstaki iyileştirmenin ötesinde, ileri teknoloji akıllı telefonlarına bazı dikkate değer tasarım ince ayarları da getirecek: iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max (veya muhtemelen, iPhone 15 Pro Max). iPhone 15Ultra). Bu, çoğu rapora ve yine yeni bir sızıntıya göre yeni bir dizi kapasitif düğme içeriyor.

9to5Mac tarafından kapsanan bir video özel bir makaleilk kez tarafından yeniden yayınlandı KaridesElmaProOldukça güvenilir bir sicile sahip bir ihbarcı olan , bu yılın üst düzey iPhone tasarımını tüm ihtişamıyla sergiliyor. Düğmeler yeniden tasarlandı ve artık tamamen kapasitif.

Ses açma düğmeleri tek bir katı hal düğmesiyle değiştirilirken, sessize alma düğmesi bir sessize alma düğmesine dönüştürüldü. Kullanıcıların Sessiz modu başlatmak için muhtemelen ikincisine sert basması gerekecek.

Video ayrıca, Pro iPhone’lara mevcut 14” ve 16” MacBook Pro’ları anımsatan bir estetik kazandıran yuvarlatılmış kenarlar gibi diğer daha az göze çarpan tasarım ince ayarlarını da vurguluyor. Diğer birkaç rapor da yeni premium telefonlarda daha küçük çerçeveler ve titanyum çerçeve olasılığına işaret ediyor.

Kısacası, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max büyük bir makyajdan geçiyor. Öte yandan, vanilya iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, katı hal düğmeleri ve süslü kıvrımlar olmadan seleflerinin tanıdık tasarımlarını koruyacak. Bununla birlikte, muhtemelen çentiği düşürecekler ve şu anda yalnızca Profesyonellerde bulunan Dinamik Ada’yı benimseyecekler.

Referans olarak, iPhone 15 serisinin Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu nedenle Apple’ın bazı değişiklikler yapması için hala bolca zaman var. Bu nedenle, tüm bu bilgiler bir tuz tanesi ile alınmalıdır.

telefon-1