Agility Robotics, silindirik bir kafa ve iki animasyonlu LED “göz” gibi bazı göze çarpan yükseltmelerle birlikte gelen yeni nesil iki ayaklı robotunu tamamladı. İçinde Bir basın açıklamasışirket, “insan robot etkileşimini” iyileştirmek için Digit adlı depo dostu botunda değişiklikler yaptığını söylüyor.

Agility Robotics, bir zamanlar başsız olan Digit’i ilk kez 2020’de tanıttı ve makineyi lojistik, endüstriyel denetim ve telebulunma gibi çok çeşitli sektörlerde kullanışlı olarak pazarladı. Bot ayrıca insanlarla aynı alanda çalışacak ve aynı miktarda yer kaplayacak şekilde yapıldı, bu yüzden beş fit, dokuz inç boyunda ve iki ayak üzerinde yürüyor.

Digit’in en son yükseltmeleri sadece kozmetik değil. A şirket sözcüsü anlatıyor TechCrunch sensörle donatılmış kafasının, insanların Digit’in eylemlerini anlamasını kolaylaştırması gerektiğini, gözleri gibi “işteyken yön değiştirme ve diğer eylemler gibi yararlı bilgilerin iletilmesine yardımcı olacak.” Ayrıca, depolarda kullanılan plastik kutuların alınmasını kolaylaştırması gereken bazı yeniden tasarlanmış uç efektörler veya eller ile birlikte gelir.

Digit’in daha önce kafasının oturduğu yerde lidar sensörleri vardı.
Resim: Çeviklik Robotik

Ancak şimdilik Digit’in yetenekleri oldukça sınırlı. Yürüyebilir, kaldırımlara çıkabilir, çömelebilir ve performans sergileyebilir. diğer basit eylemler, ana işlevi, 35 pound ağırlığa kadar çeşitli nesneleri alıp yere koymaktır. Botu çalışırken görebilirsiniz. şirketin Twitter’da yayınladığı demolar ve YouTubeDigit’in bir rafa doğru yürüdüğünü, bir çöp kutusunu nasıl çıkardığını ve ardından taşıma bandına doğru nasıl karıştırdığını gösteren .

Bot’a erişmenin şirketlere ne kadara mal olacağı belli değil, ancak Agility Robotics, “ortaklara Digit’in becerilerinin ve yeteneklerinin gelişimini şekillendirmek için özel bir fırsat sağlayacak ve başlangıçta en yeni nesil Digit’i satın almanın tek yolu bu.”

genel-2