Katlanabilir telefonlar söz konusu olduğunda, çoğu kişinin aklına Samsung ve Galaxy Fold serisi gelir, ancak son birkaç yıldır harika katlanabilir cihazlar satan başka bir marka var: Huawei.

Dışarı doğru katlanma şekli nedeniyle, Huawei Mate Xs2, ekranı kırışık olmayan birkaç katlanabilir cihazdan biriydi (tek değilse de). Halefi Huawei Mate X3 piyasaya sürülmeye neredeyse hazır.

Resmi duyurunun 23 Mart’ta yerel saatle 14:30’da yapılacağını gösteren Çin sosyal ağı Weibo’ya birkaç teaser görseli sızdırıldı. Sızan iki görüntü ayrıca Mate X3’ün hafif ve sağlam olduğunu ima ediyor.

Huawei Mate X3 özellikleri

Display Supply Chain Consultants’ın CEO’su Ross Young, Huawei’nin yaklaşmakta olan ultra üst düzey katlanabilir ürününe biraz ışık tuttu. Twitter hesabında bazı Mate X3 teknik özelliklerini paylaşan Ross’a göre, telefon 7.85 inçlik devasa bir katlanır ekran ve 6.45 inçlik bir kapak ekranı ile gelecek.

Bu, Huawei’nin Galaxy Z Fold 4’e benzer bir sonraki katlanabilir için içe doğru katlanan bir tasarım kullanacağını gösteriyor. Bilgilerin doğru olduğu kanıtlanırsa, Mate X3, ekran mülkü açısından Galaxy Z Fold 4’ü geçecek ikincisi iç kısımda 7,6 inç ekrana sahip olduğundan.

Ross’un bahsettiği bir diğer önemli özellik de görünüşe göre Huawei’nin katlanabilir cihazında ilk kez kullanılan UTG (ultra ince cam) malzemesi. Gönderiye göre Mate X3, Uydu İletişimi özelliklerine de sahip olacak.

Ayrıca Oku:telefon-1