Clive’ın sadık kurt arkadaşı Torgal’a ve ana karakterin daha da güçlü saldırılar gerçekleştirmesini sağlayacak benzersiz dövüş yeteneklerine odaklanan yeni Final Fantasy XVI oynanış görüntüleri bugün paylaşıldı.

Yeni kamera görüntüsüAşağıdan izlenebilecek olan , Torgal’ın resmi tanıtımının ilk bölümüdür. Savaşta Clive, bazı ilginç savaş seçenekleri açan güçlü kombinasyon saldırılarını serbest bırakmak için Torgal’a emir verebilecek.

Final Fantasy XVI’da düşmanlarla 80 saatten fazla savaşmanın ne kadar sıkıcı olabileceğini düşünürsek, hem Clive hem de Torgal’ı içeren bu savaş seçeneklerinin dahil edilmesi memnuniyetle karşılanır. Açıkçası, bu yıl piyasaya sürüldüğünde serinin bir sonraki girişinde mevcut olacak tüm seçenek dizisini görmedik, ancak her yeni açıklamada işler daha da umut verici görünüyor.

Final Fantasy XVI, serinin tam aksiyon dövüş sistemine sahip ilk oyunu olacak ve birçok kişi bunun serideki bir ana giriş için tam olarak uygun olmadığını düşünüyor. Bu duygu, yakın zamanda yapımcı Naoki Yoshida’nın serinin ruhunu çok iyi anladığını ve eski oyunlara büyük saygı duyduğunu, bu nedenle serideki bir sonraki girişin her cephede tam olarak teslim edileceğinden emin olduğunu belirten dizinin yaratıcısı Hironobu Sakaguchi tarafından açıkça paylaşılmıyor. .

Final Fantasy XVI dünya çapında 22 Haziran’da PlayStation 5’te çıkıyor. Oyun, altı ay boyunca özel bir PS5 konsolu olacak ve eninde sonunda bir PC sürümü piyasaya sürülecek, ancak tam olarak münhasırlık süresi sona erdiğinde değil, çünkü bir PC sürümünü düzgün bir şekilde optimize etmek sadece altı ay içinde imkansız olacaktır.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17