Crunchyroll, futbol kültürü lideri Saturdays Football ve LA Galaxy futbol kulübüyle iş birliği yaparak 25 Mart 2023 Cumartesi günü saat 11:00’de (PDT) Los Angeles’ta bu hafta sonu adrenalin- BLUELOCK animasyon serisi. Başka bir turnuva daha sonraki bir tarihte Dallas için planlanacak.

BLUELOCK turnuvası, Los Angeles’ın hemen güneyinde, CA, Carson’daki Dignity Health Sports Park kampüsündeki yeni Galaxy Park kompleksinde yapılacak. Oyuncular, 90 dakikalık oyun boyunca gerçekleşecek olan birden fazla alanda 3’e 3 “Sahanın Kralı” formatında mücadele edecekler. 90 dakikanın sonunda, ilk iki kortta yer alan dört takım, yarı final maçında karşı karşıya gelecek ve kazananlar, kazananı belirlemek için final maçında karşı karşıya gelecek.

Herkes oynamaya davetlidir. Los Angeles’taki BLUELOCK turnuvasına giriş ücretsizdir ve katılmak isteyenlerin LCV yoluyla yanıt vermeleri gerekmektedir. EventBrite. Dallas etkinlik detayları yakında açıklanacak.

Kazanan takım, çeşitli özel ürünler ve yalnızca turnuvanın galipleri için geçerli olacak özel bir BLUELOCK x Satrudays Futbol forması içeren bir BLUELOCK ödül paketi alacak. Tüm katılımcılar, BLUELOCK’u izlemek için bir Crunchyroll ücretsiz deneme kodu alacaktır.

Muneyuki Kaneshiro tarafından yazılan ve Yusuke Nomura tarafından çizilen ve 20 milyonun üzerinde tirajlı Kodansha’s Weekly Shonen Magazine’de tefrika edilen aynı adlı ödüllü mangaya dayanan hikaye, amacı bir olan 300 lise öğrencisinin hayallerini takip ediyor. Bir sonraki Dünya Kupası turnuvasını kazanmalarına yardımcı olmak için Japonya’nın Erkek Milli Takımı’na katılmak için mutlak bir forvet oyuncusu olmak, ancak BLUELOCK eğitim programından elenirlerse asla milli takımda oynayamazlar ve kariyerleri biter. Sadece egosu ve becerisi her şeye galip gelen biri zirveye çıkacaktır.

Kaynak: Basın Bültenioyun-4