Filmi çektiğinde 11 yaşındaydı ve şimdi 13 yaşında ama Amie Donald gerçekten PG-13 korku şutu M3GAN– başlık karakterini oynadığı. io9’a görüntülü sohbet üzerinden “Gerçekten harika olduğunu düşündüm” dedi. “Şok olmuştum. Kamerada çok iyi görünüyor!”

M3GAN öyleydi gerçek bir korku vuruşu– o kadar ki derecelendirilmemiş bir sürüm yayınlandı hayranların dans eden, kulakları sağır eden, manipüle eden, cinayetten mutlu yapay zeka destekli oyuncak bebeğe olan talebini karşılamak için. Universal Pictures Home Entertainment basın açıklamasına göre, M3GAN UNRAT3D VERSİYON Tahmin edebileceğiniz gibi “daha rahatsız edici şiddet ve küfür sunuyor” ve 21 Mart’ta çıkacak olan ev sürümü, “M3GAN’ın oluşturulmasının bir dökümü ve vitrine çıkan sahne arkası tanıtımları da dahil olmak üzere daha önce hiç görülmemiş bonus içerik” içeriyor filmin karmaşık gösterileri ve kanlı ölümleri.”

Ve M3GAN’ın yaratılması hakkında konuştuğunuzda, Donald kesinlikle sorularla dolup taşıyor. Bazı asistlerle M3GAN’ı canlandırdı: Sesi farklı bir aktör (Jenna Davis) yaptı ve cani robot da kısmen animatronik ve CG tarafından hayata geçirildi. Aktör, “M3GAN’ın iki farklı yönü var” dedi. “Onun robotik bir yanı ve insan benzeri bir yanı var. Ama kuklacılarla çalışmak gerçekten eğlenceliydi ve sadece M3GAN’ın canlanma sürecini görmek inanılmazdı. Bazı sahnelerde animatronik üzerinde çalışan kuklacılara sahip olacaklardı, bazı sahnelerde ben olacaktım ve bazı sahnelerde ikisi birlikte olacaktı.”

M3GAN Yıldızı Amie Donald Dancing Her Way Into Our Nightmares Üzerine başlıklı makale için resim

resim: Evrensel

Bu robot ve insan karışımını hayata geçirmeyi hedeflemek, Donald’ın karaktere yaklaşımının büyük bir parçasıydı. “Hareket koçlarım Luke Hawker ve Jed Brophy, M3GAN’ı, onun stilini ve hareket etme biçimini yaratmada benimle birlikte çalıştılar,” dedi. “Film boyunca yürüyüşü çok farklı, çünkü ilk yürüyüşünde sert ve robotik ama onunla ne kadar çok zaman geçirirse [Violet McGraw’s character] Katie, ne kadar insana benziyorsa. Yani o çekim sırasında çok sertti ve sonra kolları biraz gevşetirdiniz. Ve sonra daha da gevşerdin, ki bu gerçekten eğlenceliydi.

McGraw’dan bahsetmişken, iki oyuncunun yaşı yakın, bu yüzden sette başarılı olmaları şaşırtıcı değil. “Violet’i seviyorum – onunla tanıştığım anı hatırlıyorum, bir şekilde anlaşmıştık. Birlikte geçirdiğimiz süre uzadıkça birbirimizle giderek daha fazla arkadaş olduk. Ve sonunda biz sadece en iyi arkadaştık. Şu anda hala iletişim halindeyiz.”

Açıkçası, Donald’a sormak zorunda kaldık. M3GAN‘ın öne çıkan sahnesi—the aşırı derecede endişe verici filmin ilk fragmanında birdenbire ortaya çıkan dans numarası ve hemen viral oldu. Bağlamından çıkarılsa bile, sahne somutlaştırıyor M3GANkurnaz, çılgın mizah ve tüyler ürpertici korkunun mükemmel karışımı. Donald’ın dans geçmişi var, bu nedenle karakterin bazı yumuşak hareketler sergilemesi mantıklı, ancak M3GAN’ın imza anı aslında orijinal senaryoda değildi. “Dans hiçbir zaman senaryoda planlanmamıştı. Ama bir gün [director Gerard Johnstone] Bunu oraya koymanın harika bir fikir olacağını düşündüm” dedi. “Bu yüzden anneme dans öğretmenimin dansın koreografisini yapıp yapamayacağını sordu. Dans stüdyosuna gittik ve dansın birkaç farklı versiyonunu bulduk ve Gerard’a gönderdik ve o en sevdiğini seçti. Bu benim en sevdiğim sahneydi çünkü çekimler sırasında sevdiğim bir şeyi yapmam gerekiyordu. M3GAN. Ve onu filme aldığımız gün, sadece dört çekim sürdü ve herkes herkesi dansı izlemeye çağırıyordu. Gerçekten eğlenceliydi.”

Dans hareketlerini nasıl bulduklarına dair daha fazla ayrıntı sorulduğunda Donald, “Gerard bize M3GAN’ın dans ederken yapacağı şeylerin bir listesini verdi. Bunu denemek ve bulmak eğlenceli bir süreçti, çünkü ürkütücü ve dikkat dağıtıcı olmasını istiyordu – çünkü sonuçta, birini öldürmek üzere! Bu yüzden çok dikkat dağıtıcı olmasını istedi. Gerçekten garip ve kafa karıştırıcı olmasını istedi. Aldığımızda çok mutlu oldu” dedi.

Dansa verilen anlık tepki, genç oyuncu için heyecan vericiydi. Şaşırdım çünkü bu kadar büyüyeceğini bilmiyordum” dedi. “Bunu ilk kez fragman çıktığında gördüm ve herkes dans için çıldırıyordu, dansı yeniden yaratıyor ve kendi danslarını yayınlıyorlardı. Ve bu çok çılgıncaydı. Sadece sevdim.”

Sormak zorundaydık: O kostümün içinde hareket etmek zor muydu? Değildi, dedi Donald ama takmak zorunda olduğu M3GAN maskesi biraz zahmetliydi. “Maskeden dışarıyı görmek zordu çünkü görüşüm sınırlıydı. Ve eğer 30 dakikadan fazla maskede kalırsam gözlerim buğulanırdı. Bu yüzden maskeyi çıkarmaları ve görebilmem için gözlerini silmeleri gerekiyor” dedi. “Dudaklarımı ve gözlerimi hareket ettirmek için CGI yaptılar. Ancak animatronik, dudakların hareket ettiği ve gözlerin kırpıldığı bazı sahneler yaptı ki bu gerçekten harika.”

M3GAN zaten yolda bir devamı var; Donald, onun bu işe karışıp karışmayacağını henüz duymadı, ama parmakları geçti. “İçinde olup olmayacağım hakkında hiçbir şey duymadık. Ama umarım öyledir!”

Donald, hareket koçlarından biri olan Jed Brophy ile birlikte.

Donald, hareket koçlarından biri olan Jed Brophy ile birlikte.
resim: Evrensel

M3GAN UNRAT3D VERSİYONU zaten dijitalde; 21 Mart’ta Blu-ray ve DVD’ye çıkıyor.

Güncelleme: Bu yazının ilk yayınlanmasından sonra iki kamera arkası görüntüsü eklendi.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7