8BitDo’nun kablosuz denetleyicilerini ve oyun kumandalarını sevdiğimiz kadar, son derece özelleştirilebilir 8BitDo Pro 2bugüne kadar onlarla ilgili en büyük şikayetimiz, Apple cihazları için destek eksikliği oldu.. Ancak bugün itibariyle, bu yeni bir değişiklik olarak değişiyor. 8BitDo’nun birçok kablosuz kontrol cihazı için yazılım güncellemesi sonunda onları iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler ve hatta Apple TV ile uyumlu hale getirir.

Önceden, 8BitDo’nun tüm kablosuz denetleyicileri ve oyun kumandaları yalnızca PC’ler, Android cihazlar ve Nintendo Switch ile uyumluydu. hatta 8BitDo Nihai Denetleyicişirketin Xbox Series S & X için Ultimate Wired Controller’ına kablosuz güncelleme, yalnızca PC ile çalıştı, talihsiz olan Nintendo Switch ve Android mobil cihazlar, hızla en sevdiğimiz üçüncü taraf denetleyici seçeneklerimizden biri haline geldi.

Ve Apple, AAA oyunları söz konusu olduğunda bir endüstri lideri olmasa da, şirket nihayet çeşitli cihazlarında oyun oynamayı benimsemek için daha uyumlu bir çaba gösteriyor. TApple Arcade abonelik hizmeti özellikleri neye benzer birçok başlık Switch gibi diğer platformlarda bulacaksınız ve Apple eklendi Xbox ve PlayStation kablosuz denetleyicileri için resmi destekbirkaç yıl önce çeşitli cihazlarına yapılan yazılım güncellemeleri sayesinde. 8BitDo nihayet denetleyicilerine Apple desteğini ekliyor, oyuna biraz geç kalmış gibi geliyor, ancak kesinlikle geç kalmak hiç olmamasından iyidir.

8BitDo kablosuz kontrol cihazları koleksiyonunun tamamı, artık Apple cihazlarıyla çevrili ahşap bir masa üzerinde oturan Apple cihazlarını destekliyor.

resim: 8BitDo

Bugün başlamak8Bitdo’nun altı kablosuz denetleyicisi, iOS 16.3+, iPadOS 16.3+, tvOS 16.3+ ve macOS 13.2 çalıştıran Apple cihazlarıyla uyumlu olacaktır. Buna 8BitDo Pro dahildir, 8BitDo Pro 2, 8BitDo SN30 Pro+SNES’ten ilham alan 8BitDo SN30 Pro Android için, yüksek oranda erişilebilir 8Bitdo Lite SEve Xbox’tan ilham alan 8BitDo Nihai Denetleyici— Apple desteğinin daha sonra diğer 8BitDo kontrol cihazlarına eklenmesiyle.

Güncelleme işlemi basit olduğu için oldukça acısız olmalıdır. kullanır 8BitDo yükseltme aracı Windows PC’ler ve Mac’ler için mevcuttur, ancak yeni eklenen Apple desteğinde bazı sınırlamalar vardır. 8BitDo’nun web sitesine göre, “Şu an için Apple cihazları için Rumble ve hareket kontrolü özellikleri desteklenmiyor.” Gecikmesiz oyun için desteklenen 8BitDo kontrol cihazlarını fiziksel olarak Apple cihazlarına bağlayabilseniz de, bu yalnızca iPad’ler ve Mac’ler için bir seçenektir. verilen bir USB-C bağlantı noktası gereklidir (o dongle hayatını yaşamıyorsanız). Wparmaklarımızı çapraz tutacağız ki söylentiler doğru ve şu bir sonraki iPhone nihayet olacak Lightning bağlantı noktasını USB-C ile değiştirin.genel-7