Will Sharpe – en son dizinin son sezonunda görülen aktör ve film yapımcısı Beyaz Lotus – çok satan anı kitabının uyarlamasını yönetmek için kullanıldı H Mart’ta Ağlamak.

2021’de MGM’den Orion Pictures, yapımcılığını Stacey Sher ve Jason Kim’in üstlendiği Michelle Zauner’in anı kitabının haklarını aldı.

Zauner senaryoyu, onun Oregon’daki okulundaki birkaç Asyalı Amerikalı çocuktan biri olarak büyüdüğü yıllarını ve Seul’deki büyükannesinin dairesinde geçirdiği ayları ve Doğu Kıyısı indie müzik sahnesindeki kariyerini takip eden kitabından uyarlayacak. ve kocasıyla tanışmak. Hikayesinin merkezinde, Zauner’in ölümcül kanser teşhisi konan annesiyle olan ilişkisi var ve bu noktada Zauner hem kızı hem de Koreli Amerikalı kimliğiyle hesaplaşıyor.

Yazar aynı zamanda uzun metrajlı filmin müziklerini sağlayacak olan Japanese Breakfast adı altında seslendirdiği indie pop müziğiyle de tanınıyor.

Sharpe, “Özgüllüğünde evrensel olduğunu hissettim” dedi. İnsanlar, haberi veren. “Benim için Japon yemeği ve 7-Elevens’a, Tokyo’daki marketlere giderek büyümeyi ve hasta olduğumda annemin yaptığı mantıları hatırlamak olurdu. Kore lapasının veya kimchi’nin açıklamalarında ve bunun Michelle için hala ne kadar önemli olduğunu ve yemeğin hayatınızla ilgili başka bazı şeyleri içinde nasıl taşıyabileceğini anlayabileceğimi hissettim.

Sharpe’ın yönetmenlik çalışmaları Benedict Cumberbatch filmini içeriyor Louis Wain’in Elektriksel Yaşamı ve indie siyah gölet. En son BAFTA ödüllü HBO dizisinin bölümlerini yönetti. PeyzajcılarOlivia Colman ve David Thewlis’in oynadığı. UTA, Birleşik Krallık Bağımsız ve Sanatçı Hakları Grubu tarafından temsil edilmektedir.sinema-2