Galaxy Z Flip ilk piyasaya sürüldüğünde Samsung’un 2020’deki başlıca şikayeti, kapaklı telefonun bildirimleri ve gelen aramaları gösteren ve kullanıcıların akışlı medyayı kontrol etmesine izin veren harici 1,1 inç ekranının boyutuydu. Ancak harici ekranın boyutu, Motorola Razr (2020) üzerindeki 2,7 inçlik Quick View harici ekranından çok daha küçüktü. Samsung, gelecekteki modellerde Galaxy Z Flip’in harici ekranının boyutunu büyütmeye karar verdi.
Geçen yılki Galaxy Z Flip 4’te harici ekran 1,9 inç’e kadar çıktı ancak yine de Razr’daki (2022) 2,7 inç Hızlı Görünüm ekranının arkasındaydı. Ve bu yıl, Oppo Find N2 Flip devasa (karşılaştırıldığında) 3,3 inçlik harici ekranla piyasaya sürüldüğünde, kapaklı pazara yeni bir oyuncu girdi. Yine de, Razr’ın Hızlı Görünüm ekranı en fazla işlevselliği sunuyor ve söylentiye göre Hızlı Görünüm ekranı bu yıl çok daha büyük olacak ve muhtemelen tüm ön paneli kaplayacak.

Samsung Galaxy S23 Ultra’yı şimdi satın alın!

tarafından belirtildiği gibi SamMobileSuperRoader adlı bir ihbarcı, Galaxy Z Flip 5 için iki farklı harici ekranı gösteren Galaxy Z Flip 5 renderlarını ortaya çıkardı. Çift kameraların yanındaki küçük bir ekran, süre, pil ömrü yüzdesi gibi sınırlı bilgileri gösteriyordu. ve AR Emojileri. Daha büyük bir 3,4 inçlik ekran, telefon katlandığında ön tarafta kalan alanı kaplayacak. Bu ekranın en boy oranı 1:1.038 olacak ve bu da onu bir kareye olabildiğince yakın kılacaktır.

Bu daha büyük ekran, kullanıcının telefonu açmasına gerek kalmadan bildirimleri, widget’ları ve hızlı ayarları gösterir. Ekran ayrıca vizör olarak da kullanılabilir. Bazı uygulamaları barındırabildiğini görmek isteriz, ancak bu ekranın ne kadar işlevselliğe sahip olacağı net değil.

Galaxy Z Flip 5’in görüntüsü ayrıca düz kenarlar ve yuvarlak köşeler içerir. Kapak, yeni su damlası menteşe sayesinde herhangi bir boşluk olmadan kapanabilmelidir. Telefon, Galaxy için hız aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 2 ile güçlendirilebilir ve Galaxy Z Flip 4’teki ana ve ultra geniş kameralar için kullanılan 12MP sensörlerden daha büyük görüntü sensörlerine sahip olacaktır. Ayrıca, artırılan pil kapasitesi de önemlidir. önceki yılki 3300mAh’den geçen yıl 3700mAh’a. Bu yıl bir artış daha bekleniyor.

Galaxy Z Flip 5’in önümüzdeki Ağustos ayında Galaxy Z Fold 5 ile birlikte piyasaya sürülmesini bekliyoruz.telefon-1